Podľa výskumnej poznámky od analytika Ming-Chi Kua sa nový iPhone SE 3. generácie ukáže až v roku 2022. Fanúšikovia dostupného zariadenia sa môžu tešiť na viacero vylepšení, no celkovo pôjde o sklamanie.
Analytik William Yang, z agentúry JP Morgan, prezradil nové informácie ohľadom rozpočtového zariadenia, ktoré malo byť pôvodne predstavené v najbližších mesiacoch. Na základe posledných zistení z dodávateľských reťazcov to vyzerá, že sa iPhone SE 3. generácie v roku 2021 vôbec neukáže. Je na to viacero dôvodov.
Firme sa v prvom rade neoplatí vyrábať úplne nový produkt, keď ten súčasný je stále populárny. iPhone SE 2. generácie, predstavený začiatkom roka 2020, sa predáva ako teplé rožky a to isté platí aj o väčšom iPhone 11 z roku 2019. Pri druhom menovanom zariadení muselo Apple dokonca navýšiť výrobu, aby zasýtilo neutíchajúci dopyt.
Tretia generácia iPhonu SE, údajne pripravovaná na rok 2022, môže prísť s podobným dizajnom ako jej predchodca, no do vienka dostane väčší edge-to-edge displej. V praxi by sme sa mohli stretnúť so zariadením, ktoré bude stelesnením menšieho a výkonnejšieho iPhonu XR. Nechajme sa prekvapiť.
No a hoci tieto správy nie sú príliš potešujúce, stále existujú aj pozitívne informácie. Svetoznámy analytik Ming-Chi Kuo (presnosť 78,2%) sa počas minulého roka viackrát vyjadril, že Apple chcelo predstaviť aj väčší iPhone SE Plus (5,8″ model), no pandémia koronavírusu mu skrížila plány.
Tohto zariadenia sme sa mali dočkať ako doplnenia ponuky práve v najbližších mesiacoch roku 2021. Je teda možné, že Apple nepredstaví novú generáciu, no doplní tú súčasnú. Tešíte sa na ďalší iPhone „Special Edition“? Dajte nám vedieť v komentároch.


Svetapple.sk je najväčší slovenský Apple magazín. Všetko, čo o Apple potrebuješ vedieť, nájdeš u nás na jednom mieste.
Každodenné info o firme Apple, zariadeniach iPhone, iPad, Mac, Apple Watch a ďalších. Apple návody, Apple recenzie, Apple novinky aj Apple servis. So všetkým ti poradíme na svetapple.sk.
Magazín svetapple.sk prevádzkuje spoločnosť Netspree s.r.o.
IČO: 48167657
DIČ: 2120076189
VAT: SK2120076189 ($7a, prenesenie daňovej povinnosti)
Kontaktný e-mail: redakcia@svetapple.sk

source