Napriek tomu, že spoločnosť Apple zvládala až do septembra situácia s krízou polovodičov dobre, teraz zdá sa narazila na silné bariéry. Komplikácie to vyvolalo najmä pri produkcii nového iPhonu 13 ale aj ďalších produktov.
Prakticky každý týždeň informujeme, ako je to s dostupnosťou najnovšieho iPhonu 13. Už od začiatku predaja sa objavovali správy, že Apple trpí rôznymi komplikáciami. Firma ich síce postupne rieši, no evidentne to nestačí.
Za všetkým stojí aktuálna kríza, ktorá sa však priamo netýka ochorenia COVID-19 ale nedostatku polovodičov. Chýbajúce čipy pociťuje celý technologický priemysel, či už ide o výrobcov spotrebnej elektroniky alebo automobilov.
Hoci si Apple vďaka svojej silnej finančnej situácii dokázalo udržiavať veľmi dobrú pozíciu u dodávateľov aj v čase krízy, dnes už to zdá sa nič neznamená.
Firma síce zmenila taktiku, počas ktorej sa nesústredí na výrobu iPadu a starších iPhonov ako na výrobu iPhonov 13, no aj tak budú zákazníci čakať týždne či dokonca mesiace, kým im zariadenie dorazí domov.
iPhone 13 miniSíce sa už objavili správy, že sa všetko postupom času zlepší, no zrejme pôjde len o drobnú záplatu, ktorá zďaleka nevyrieši celý problém.
Ten bude podľa zahraničných médií citeľný až do januára 2022.
Ak si teda chcete kúpiť nový iPhone 13, prípadne si tento model chytáte ako darček pod vianočný stromček, odporúčame vám konať rýchlo. S blížiacimi sa sviatkami sa bude situácia iba zhoršovať a ľahko sa môže stať, že zariadenie ani nezoženiete včas. Nebude skrátka kde.
Dajte nám vedieť do komentára, aké čakacie doby na iPhone 13 máte aktuálne vy?


Svetapple.sk je najväčší slovenský Apple magazín. Všetko, čo o Apple potrebuješ vedieť, nájdeš u nás na jednom mieste.
Každodenné info o firme Apple, zariadeniach iPhone, iPad, Mac, Apple Watch a ďalších. Apple návody, Apple recenzie, Apple novinky aj Apple servis. So všetkým ti poradíme na svetapple.sk.
Magazín svetapple.sk prevádzkuje spoločnosť Netspree s.r.o.
IČO: 48167657
DIČ: 2120076189
VAT: SK2120076189 ($7a, prenesenie daňovej povinnosti)
Kontaktný e-mail: [email protected]

source