Ženy rozhodli: Toto je ich výber najlepších áut roka 2022. Kto sa stal absolútnym víťazom?
10.3. 10:00 Minulý rok sa stal favoritom Land Rover Defender, tento rok ženská porota siahla po menšom aute…
Medzinárodná porota, ktorá sa skladá z 56 automobilových novinárok zo 40 krajín sveta, vyberala zo 65 kandidátov a nakoniec vybrali najlepšie autá v každej kategórii. Porotkyne v prvom kole hlasovania vybrali víťazov jednotlivých segmentov a v druhom kole zvolili za svetové auto roka 2022 Peugeot 308. Ten získal aj ocenenie v kategórii najlepšie mestské auto.
Okrem spomínaného Peugeotu 308, ktorí zvíťazil aj v kategórii najlepšie mestské auto, získali ocenenie aj Kia Sportage (najlepšie rodinné SUV), BMW iX (najlepšie veľké SUV), Ford Mach-E (najlepšie rodinné auto), Audi e- tron GT (najlepšie vysokovýkonné auto), Jeep Wrangler 4xe (najlepšie 4×4).
Tohtoročný výsledok bol tesnejší ako kedykoľvek predtým. Porotcovia to mali ťažké, keďže každý z kandidátov predstavoval to najlepšie vo svojom segmente,“ povedala pri vyhlásení výsledkov Marta Garcia, výkonná prezidentka WWCOTY. „Peugeot 308 ponúka takmer všetko, čo si od auta môžete priať. Veľmi dobre sa s ním jazdí a je ťažké uveriť, že pod kapotou väčšiny verzií je len 1,2-litrový motor,“ vysvetlila Sandy Myhre, členka poroty z Nového Zélandu.
O tom, že Peugeot 308 má skutočne niečo do seba, sme sa v redakcii presvedčili aj na vlastnej koži. Mnoho z vás, čitateľov, označilo využívaný agregát a ponuku motorizácií za nedostatočnú, málo dynamickú, no myslíme si, že Peugeot pre takýchto klientov ponúka vhodnejší motor s objemom 1,6-litra s výkonom 165 kW (225 k), ktorý sa objaví v hybride. Treba si však uvedomiť, že za túto alternatívu si priplatíte o čosi (podstatne) viac. 
© 2022 News and Media Holding, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.

source