Kino
0 /
Banskobystrické multikino CINEMAX BB prichádza so zaujímavou ponukou filmových noviniek od 28. októbra 2021, väčšinou v hororovom duchu, ako na Helloween. Prinášame vám prehľad týchto nových filmov aj s video ukážkami.

Horor, USA 99 minút. Filmové štúdio Searchlight pictures vám prináša nový temný, mysteriózny horor Parožie. Príbeh filmu sleduje učiteľku základnej školy v malom banskom mestečku v americkom štáte Oregon, ktorá spolu so svojím bratom policajtom sa snažia zachrániť malého chlapca, svojho žiaka, ktorého správanie sa stáva zrazu veľmi zvláštnym a zdá sa, že disponuje nadprirodzenými schopnosťami.
Chlapec je prenasledovaný a ovládaný mýtickou kreatúrou, ktorá sa skrýva v opustených banských komplexoch s tiesnivou, mysterióznou atmosférou.
Vo filme podáva skvelý výkon v role učiteľky Keri Russell spolu s Jesse Plemonsom, ktorý hrá jej brata –policajta. V ďalších úlohách môžeme vidieť Jeremy T. Thomas, Graham Greene, Scott Haze, Rory Cochrane, a Amy Madigan. Scenár napísal sám režisér Scott Cooper spolu s Henry Chaissonom a Nick Antiscom na základe poviedky Tichý chlapec uverejnenej v magazíne Guernica.

Animovaný film, USA 93 minút. Najobľúbenejšia strašidelná rodinka sa vracia na plátna kín! Morticia a Gomez s istým znepokojením sledujú ako ich deti dospievajú a začínajú sa vyhýbať rodinným večeriam a ďalším spoločným aktivitám. Preto sa rozhodnú upevniť rodinné putá a vyraziť na poslednú strašnú rodinnú dovolenku.
Naložia teda dcéru Wednesday, syna Pugsleyho, strýka Festera a ostatných členov rodiny do veľkého karavanu a vydajú sa na ďalekú cestu naprieč Amerikou, aby sa opäť zblížili a zažili nové vzrušujúce dobrodružstvá. Mohlo by sa na tom niečo pokaziť?

Dráma, Španielsko 123 minút. Vo filme Pedra Almodóvara sa dve ženy, Janis a Ana, ocitnú v rovnaký čas v nemocničnej izbe, kde čakajú na pôrod. Obe sú slobodné a nečakane otehotneli. Janis, je v strednom veku, neľutuje, že je tehotná a teší sa. Druhá, dospievajúca Ana, je vystrašená, kajúcna a traumatizovaná. Janis sa ju snaží povzbudiť, zatiaľ čo sa pohybujú ako námesačné po nemocničných chodbách.
Niekoľko slov, ktoré si v týchto hodinách vymenia, vytvorí medzi nimi veľmi úzke prepojenie, ktoré sa rozvinie a skomplikuje tak, že im zásadným spôsobom zmení ich životy. Hrajú: Penélope Cruz, Rossy de Palma a  Aitana Sánchez-Gijón

Horor, USA 111 minút. Nový film, v ktorom sa režisér James Wan (tvorca tzv. Conjuring univerza) vracia ku svojim tvorčím koreňom! Hlavná hrdinka Madison je vo filme paralyzovaná šokujúcimi víziami hrozivých vrážd. Jej trápenie sa ešte zhorší, keď zistí, že jej sny sú v skutočnosti realitou.

Horor, USA 112 minút. Warrenovci, známi vyšetrovatelia paranormálnych javov, budú v najnovšom filme známej hororovej série čeliť jednej z najdesivejších záhad vo svojej kariére! Horor V ZAJATÍ DÉMONOV 3: PRINÚTIL MA K TOMU DIABOL prinesie na plátna kín prípad, v ktorom bola prvýkrát v americkej histórii použitá posadnutosť diablom pri obhajobe zločinu…

Horor, Kanada 91 minút. Jeho meno poznajú všetci, ale vysloviť si ho netrúfne nikto. Kultový hrdina všetkých strašidelných historiek, ktorého poznávacím znakom je zlovestný hák natretý medom a roj včiel. Stačí ho päťkrát vyvolať pred zrkadlom a on sa objaví – tentokrát v galérii moderného umenia. Mladý výtvarník Anthony má pocit, že jeho kariéra stagnuje a on potrebuje nový impulz, aby mohol pokračovať v tvorbe.
Jedného dňa mu kamarát porozpráva tragický príbeh o tom, ako sa zrodil muž s hákom a prečo začal vraždiť. Anthony je tou legendou úplne fascinovaný a začne pátrať po ďalších okolnostiach. Jeho obrazy zrazu získavajú temný nádych a postupne sa na nich začína objavovať jediná tvár…

Dokument, Česká republika 107 minút. Po štyroch desaťročiach od smrti jednej z najväčších legiend českého divadla Jana Wericha vznikol jeho prvý veľký filmový dokumentárny portrét. Dokument s názvom Werich (originálny názov Jan Werich: Když už člověk jednou je…) prináša strhujúci životný príbeh tejto hereckej legendy.
Slobodná myseľ v neslobodnej spoločnosti prinášalo Werichovi mnoho úskalia a táto myšlienka prechádza celým filmom. Rovnako ako snaha tvorcov priblížiť fenomén inteligentného humoru, ktorý je Werichovmu vyjadrovaniu pripisovaný.

Komédia, Česká republika 109 minút. Vo vianočnom filme Želanie pre Ježiška sa ukážkovo rozkmotrená rodina znova a znova snaží zmieriť. Nezodpovedný frajer, ktorého životnou náplňou je obšťastňovanie žien, zisťuje, že existuje aj otcovská a partnerská zodpovednosť.
Spokojnému manželskému páru, ktorému zdanlivo nič nechýba, postaví osud do cesty dievčatko, čo ušlo z detského domova. Úspešný a sebavedomý manažér svoju spriaznenú dušu už našiel, ale predstaviť ju rodičom je preňho nočná mora. A dve osamelé osoby, ktoré už rezignovali na šťastie a hľadanie toho pravého, možno dostanú ešte jednu šancu.

Akčný fantasy film, USA 157 minút. Marvel studios Vám prináša nový strhujúci príbeh Eternals. Keď sa monštruózne bytosti zvané Deviants záhadne vrátia, Eternals – skupina hrdinov spoza hviezd, ktorí chránili Zem od počiatkov človeka – sú nútení znovu sa spojiť, aby opäť bránili ľudstvo.
Eternals Vám prinášajú skvelé herecké obsadenie – Gemmu Chan ako Sersi milujúcu ľudstvo, Richarda Maddena ako všemocného Ikaris, Kumaila Nanjianiho ako kozmicky poháňaného Kingo, Lia McHugh ako večne mladú Sprite, Brian Tyree Henry ako inteligentného vynálezcu Phastos, Lauren Ridloff ako super-rýchla Makkari, Barry Keoghan ako samotár Druig, Don Lee ako mocný Gilgameš, Kit Harington ako Dane Whitman, Salma Hayek ako spirituálnu Ajak a Angelina Jolie v úlohe nebojácnej bojovníčky Theny. Film režíruje oscarová režiserka filmu Krajina Nomádov Chloe Zhao.
Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese http://www.cine-max.sk/.
Zdroj: CINEMAX BB, Foto: ilustračné
Celá galéria (27)
Novšie|Staršie
Kaštieľ Radvanských by mal mať do konca roka kompletne obnovené strechy
4
Aj na prelome septembra a októbra je tu pre vás CINEMAX BB s novými filmami
0
Vivat Vox Organi 2022: Koncert špeciál 11 umelcov Davidovi di Fiore v Evanjelickom kostole
0
V slovenských lesoch práve vrcholí jelenia ruja
1
Filmový festival Ekotopfilm SK v Banskej Bystrici môžete navštíviť do 30. septembra
0
Časť Hutnej ulice v Banskej Bystrici sa premenuje na Cestu olympionikov
4
Septembrové CINEMAX BB ponúka zaujímavé filmové premiéry
0
Na banskobystrickej UMB slávnostne otvorili nový akademický rok 2022/2023
1
Biela pastelka pomáha meniť ľudské osudy aj v Banskej Bystrici
1
Bystrický Folklórny súbor Urpín oslávil 65. výročie svojho založenia Dobrotou
0
Vivat Vox Organi 2022: Mimoriadny koncert organistu Thierryho Mechlera v Evanjelickom kostole
0
V utorok 20. 9. bude Marián Krnáč vo VKMK hovoriť o Dežovi Hoffmannovi a Dežovi Ursinym
0
Banskobystrické multikino CINEMAX BB je tu pre vás aj ďalší týždeň s novými filmami
0
FOTO: Unikátna letecká kniha predstaví majestátne historické klenoty na Slovensku z neba
0
FOTO: Nad L. Mikulášom zvíťazili Banskobystričania dvoma gólmi Polievku + HLASY
7
Deviaty september je Pamätným dňom holokaustu a rasového násilia, pietna spomienka v Múzeu SNP
1
CINEMAX BB: Ján Žižka, Pozvánka do pekla, Volám sa Zlatan, Vstupenka do raja a PSH-Nekonečný príbeh
0
Deň otvorených dverí Biosférickej rezervácie Poľana 2022
0
Na Námestí SNP 14 v Banskej Bystrici odhalili pamätnú tabuľu Svetozárovi Stračinovi
0
364. Radvanský jarmok začína vo štvrtok 8. septembra, bude návratom k tradíciám a remeselnej zručnosti
0
© 2008-2022 Všetky práva vyhradené. Preberanie článkov bez súhlasu autora je prísne zakázané!
Web stránka od OKTO digital

source