Vybrať si smartfón z nižšej triedy môže byť v súčasnej dobe aj celkom problém. Smartfónov do 200 eur je pomerne veľa a z orientovať sa v nich, nemusí byť práve ľahké. Dobrou správou však je, že veľa z nich je kvalitou spracovania a aj tým čo ponúkajú o hodne ďalej, ako tomu bolo pred 2 rokmi. Dobrým príkladom sú smartfóny gigantu Xiaomi a novinka v podaní Redmi 10.

Balenie Redmi 10 sa ničím nevymyká od toho, čo ste už videli v minulosti od Xiaomi. Biela krabica s vyobrazením samotného smartfónu na jej vrchu, či jednoduché popisky na bočnej strane. Xiaomi zatiaľ neskočilo na posledný trend vynechávania nabíjačiek a okrem nej tu nájdete spinku na otváranie SIM slotu a pevný prehliadaný kryt. Plusom je ochranná fólia, ktorá je už od výroby na displeji telefónu. Tá nebude patriť k úplne tým najlacnejším – po 2 týždňoch používania som na nej nenašiel väčšie škrabance, čo je celkom fajn.
V tomto telefóne nenájdete procesor Snapdragon – aj kvôli cene sa Xiaomi rozhodlo siahnuť po Mediatek Helio G88, ktorý patrí niekde na prelom nižšej a strednej triedy procesorov. 
 
 
50 MP, f/1.8, PDAF
8 MP, širokouhlý, f/2.2
2 MP, macro f/2.4
2 MP, hĺbkový f/2.4
záznam videa: 1080p@30fps
"Problém" Xiaomi "fotoaparátov" je v skutočnosti problémom aplikácie. S portom Goglekamery (ktorý ide inštalovať aj na nerootnuté mobily) aj bez ďaľších nastavení sú fotografie úplne o inom. S určitými nastaveniami sú vynikajúce a kto vie spracovať fotografie z RAW – ostane naozaj veľmi pozitívne prekvapený.
tento mobil mi pripomina POCO M3 co je dcera xiaomi… Iba dali meno/nazov realnej firmy co za tym stoji?
TV programSleduj len to najlepšie,
čo ti telka ponúka
na TV programe

source