Producentka Wanda Adamík Hrycová dokončila nakrúcanie novej komédie. Vznikla podľa snímky Úplní cudzinci (Perfetti sconosciuti) režiséra Paola Genovesa z roku 2016, ktorá už má za sebou najväčší počet lokálnych remakov v histórii kinematografie.
Slovenská verzia talianskeho kinohitu s názvom Známi neznámi bude mať v kinách premiéru 26. novembra tohto roka. Ukončenie nakrúcania a začiatok postprodrukčných prác oznámila producentka na svojom facebooku. 

Partia dlhoročných priateľov sa pravidelne stretáva na večeri. Všetko prebieha v pohode až do chvíle, keď hostiteľka navrhne hru, pri ktorej si položia svoje mobily na stôl a zverejnia všetko – svoje prichádzajúce správy, chaty, či hovory.
Spočiatku nevinná hra začína postupne odhaľovať skryté životy „hráčov“. V priebehu jediného večera zrazu priatelia zistia, že sa vlastne vôbec nepoznajú. Priveľa vecí pred sebou skrývajú aj dlhoroční manželia.
Režiséra Paolo Genovese, ktorý patrí v Taliansku k jednému z najlepších režisérov reklám, k nakrúteniu filmu inšpirovala veta Gabriela Garciu Márqueza „Všetci máme tri životy: verejný, súkromný a ten tajný“. Snímka Úplní cudzinci sa stala kinohitom nielen v Taliansku, ale získala aj množstvo ocenení. Tento rok prišla do kín jej nemecká verzia s názvom Takmer dokonalé tajomstvá, Netflix ponúka francúzsku verziu.
V slovenskej verzii sa divákom predstavia známí slovenskí a českí herci ako Táňa Pauhofová, Tomáš Maštalír, Klára Issová, Martin Hoffman, Tomáš Měcháček, Petra Polnišová, Anna Kadeřávková či Sveťo Malachovský.
Pôvodne si mal jednu z hlavných postáv zahrať aj Vojta Kotek, ktorý však po dopravnej nehode skončil v nemocnici a účasť na projekte musel odrieknuť. Nahradil ho Tomáš Měcháček známy z filmu Protektor či televíznych seriálov Gympl s (r)učením omezeným a Modrý kód.
Snímka vznikla v réžii Zuzany Mariankovej, ktorá má na konte réžiu televíznych seriálov Za sklom, Oteckovia, Horná Dolná, Špecialisti či Kuchyňa. Známi neznámi sú jej režijným debutom v žánri celovečerných filmov.
Pod scenárom je podpísaný Petr Jarchovský (Bourák, Učiteľka, Pelíšky, Želary, Občiansky preukaz), pôvodný scenár napísal tím Paolo Genovese, Paolo Costella, Rolando Ravello, Filippo Bologna a Paola Mammini.
Producentkou filmu je Wanda Adamík Hrycová (Čiara, Colette), koproducentmi sú Petra Polnišová a Juraj Brocko.
stanislava Topoľská / producenti Petra Polnišová, Juraj Brocko a Wanda Adamík Hrycová
​Pozrite si trailer talianskeho originálu Úplní cudzinci:

source