pondelok, 27 marca, 2023
ÚvodAuto-motoVyšetrovanie Dedečka skončilo. Už vieme, akou rýchlosťou sa opitý valil cez mesto!

Vyšetrovanie Dedečka skončilo. Už vieme, akou rýchlosťou sa opitý valil cez mesto!


Išiel ako na diaľnici!

„V trestnej veci obv. D. D. bolo umožnené oprávneným osobám podľa § 208 Trestného poriadku preštudovať vyšetrovací spis a podať návrhy na doplnenie vyšetrovania,“ uviedol prokurátor krajskej prokuratúry Juraj Chylo. Spis má celkovo 3-tisíc strán a zahŕňa množstvo posudkov i výsluchov svedkov.

Ako informuje portál TVnoviny, podľa najnovších informácií malo auto Dedečkovi ukazovať v čase nárazu na tachometri rýchlosť až 130 kilometrov za hodinu. To je zároveň aj maximálna povolená rýchlosť, ktorá by však platila na diaľnici a určite nie v meste, kde je dlhé roky maximálna rýchlosť štandardne stanovená na 50 km/h. Znamená to, že Dedeček podľa týchto informácií povolenú rýchlosť prekročil viac ako dvojnásobne.

Dušan Dedečk naďalej zostáva vo väzbe, jeho snaha o prepustenie z nej bola neúspešná a zamietol ju tak okresný, ako aj odvolací krajský súd. Pôvodne pritom okresný súd v minulom roku prepustil Dedečka na slobodu a toto rozhodnutie zvrátil až krajský súd.

Dedeček tak strávil obdobie vyšetrovania svojho prípadu vo väzbe. Všetko nasvedčuje tomu, že Dedeček sa skôr či neskôr predstaví pred súd.

Podľa vyjadrení jeho advokáta neplánuje rozporovať pred súdom svoju vinu, ale spochybniť chcú spolu s jeho klientom práve paragraf, podľa ktorého má byť súdený. Na základe neho mu totiž hrozí ten najprísnejší trest, a to až doživotie.

Zdroj: TVnoviny.sk / foto: noviny.sk

source

RELATED ARTICLES

Most Popular