Trend športovo-úžitkových vozidiel ani náznakom neutícha. Zákazníci bažia po zdvihnutom podvozku, vyššom posede, často svalnatých karosériách a pritom v zásade neprikladajú až tak veľkú váhu vnútornej priestrannosti.
Nie je totiž tajomstvom, že automobily segmentu SUV v mnohých prípadoch vôbec neponúkajú väčší priestor pre posádku alebo batožinu, napríklad v porovnaní s kombíkmi.

​Aj napriek tomu ich popularita stále stúpa, pričom dnes už SUV nepatria k nemotorným či pomalým autám. S ich zvyšujúcim sa počtom v portfóliách značiek totiž pribúdajú taktiež verzie, ktoré svojimi parametrami dokážu zahanbiť aj nejeden výkonný športový automobil. A to so slušným prehľadom.

Dôkazom tohto tvrdenia je najnovší počin známeho nemeckého úpravcu Brabus, ktorý si do rúk zobral už tak úctyhodne výkonný model Mercedes-Benz GLE 63 S 4MATIC Coupé. Patríte k nekompromisným zákazníkom, ktorí chcú to najlepšie a nič iné?
Tak vedzte, že novinka s označením Brabus 900 Rocket Edition berie titul najrýchlejšieho SUV sveta na svoje plecia a poráža doterajšieho držiteľa v podobe sériového Porsche Cayenne Coupé Turbo GT. Konkrétne o jednu desatinu sekundy, keď na stovku akceleruje za ohromných 3,2 sekundy.

Brabus 900 Rocket Edition so základom na modeli…

source