viac k téme Rusko-Ukrajinský konflikt
Úver pre dôchodcov nie je špecifickým druhom pôžičky, ale ide o taký druh úveru, ktorý je dostupný aj pre ľudí na dôchodku. Väčšina bánk aj nebankových subjektov poskytuje úvery obvykle len ľuďom s aktívnym príjmom, ale za určitých okolností je možné získať pôžičky napríklad aj pre žiadateľov nad 70 rokov.
Najčastejšie sa dá pre ľudí na dôchodku získať v banke bežný spotrebný úver. Hypotéka pre starších ľudí napríklad vôbec nie je určená a napríklad povolené prečerpanie k účtu je viazané obvykle len na bežný účet, nie na bankový účet pre seniorov. Bankové úvery však majú jednu veľkú výhodu: sú výhodné z hľadiska úrokov.
Ak ide o nebankové spoločnosti, tu sú dostupné zvyčajne spotrebiteľské úvery. Tie sa dajú získať najviac do veku žiadateľa 80 rokov, ale je to pri každom poskytovateľovi individuálne. Základom je mať príjem, čiže dôchodok, v dostatočnej výške. Pôžičky je možné získať aj pre invalidných dôchodcov.
Nájsť bankové úvery dostupné pre ľudí nad 65 rokov alebo na dôchodku bolo v minulosti ťažké. Dnes to však už nie je problém a banky aj nebankovky požičajú zvyčajne klientom až do veku 75 rokov. Základom je však mať dôchodok v dostatočnej výške, pretože dnes si už dôchodcovia bez preukázania príjmu nemôžu požičať.
Tu je porovnanie aktuálnych pôžičiek v bankách aj v nebankových spoločnostiach:
Poštová banka
Ako úver pre dôchodcov sa dá použiť aj spotrebný úver z Poštovej banky zvaný Dobrá pôžička. Ide o bezúčelový úver bez poplatku za poskytnutie alebo predčasné splatenie. Na jeho získanie je ale potrebné doložiť príjem, čiže v prípade dôchodcov dôchodok. Banka akceptuje starobný, výsluhový, invalidný, vdovský aj vdovecký dôchodok.
Požičať si môžete za týchto podmienok:
Pôžička pre dôchodcov sa dá získať aj vo Všeobecnej úverovej banke. Pre klientov až do 73 rokov je dostupná Pôžička na čokoľvek, čo je bezúčelový spotrebný úver. Využiť ho môžete na čokoľvek bez udania dôvodu a dokladovania účelu použitia peňazí. Úver sa spláca pravidelnými mesačnými splátkami, no je možné ho splatiť aj predčasne.
Pôžička má nasledovné parametre:
Z minulosti známa nebanková spoločnosť Cetelem je dnes už finančná inštitúcia s bankovou licenciou. Pre dôchodcov je k dispozícii napríklad Pôžička na čokoľvek, čo je klasický spotrebný úver až do výšky 25.000 €. Ide o bezúčelovú pôžičku so splatnosťou až na 8 rokov, ktorá sa hodí na väčšie výdaje a pokojne aj na splatenie starých dlhov.
Ak vám stačí menšia suma, je to Expresná pôžička, ktorá je tiež dostupná pre dôchodcov:
Pre dôchodcov má pôžičky vo svojej ponuke služieb aj známy obchodný reťazec Tesco. Požičať sa dá použiť na čokoľvek a ako príjem dôchodca doloží svoj dôchodkový výmer. Na vybavenie úveru nie je potrebné mať ručiteľa, no pri menej bonitných klientov môže pomôcť spolužiadateľ. Peniaze môžu byť vyplatené tak na účet, ako aj poštovou poukážkou.
Tesco pôžičky majú tieto podmienky:
Spotrebiteľský úver pre občanov má vo svojej ponuke aj známa nebanková spoločnosť Profi Credit. Tá je dostupná nielen pre bežných zamestnancov s trvalým príjmom, ale aj pre invalidných dôchodcov. Nebankovka akceptuje ako príjem totiž nielen starobných dôchodok, ale aj výsluhový, vdovský a sirotský dôchodok.
Pôžička sa dá získať:
Pokiaľ ste dôchodca a potrebujete len menšiu sumu na nečakané výdaje, môžete využiť známeho poskytovateľa nebankových pôžičiek Pôžičkomat. Získať sa dá krátkodobá online pôžička a to aj pre dôchodcov, pričom výšku dôchodku nie je treba preukazovať. Úver je bez ručiteľa, ručenia alebo iného zabezpečenia a môžete ho použiť na čokoľvek.
Tu sú jeho parametre:

1. Bez registra si dnes už nemôže požičať žiaden žiadateľ a to platí tak pre bankové úvery, ako aj pre nebankové pôžičky od spoločností s licenciou od NBS.
2. Aj pre dôchodcov sú dostupné všetky bežné online pôžičky, vždy však treba pozerať aj na vek, nakoľko niektoré banky či nebankovky majú vekovú hranicu obmedzenú.
3. Nie každá rýchla pôžička je aj výhodná a je lepšie, ak si vyberiete úver od overeného a známeho poskytovateľa, kde je nižšie riziko neserióznych podmienok.
4. Určite si nepožičiavajte od neznámych osôb alebo sprostredkovateľov a nikdy si neberte úver, kde je potrebné ručiť nehnuteľnosťou.
Ak si chcete požičať a ste dôchodca, dajte si pozor najmä na preplatenie úveru. Dôležité je pozerať nielen na výšku úrokovej sadzby, ale aj na hodnotu RPMN. Ide o ročnú percentuálnu mieru nákladov, ktorá vyjadruje výhodnosť úveru lepšie, ako úrok. Naše online porovnanie vám pomôže zorientovať sa vo všetkých úveroch rýchlo a jednoducho. Ak by ste mali záujem, môžete o ne požiadať priamo cez internet!
Pôžička od 50 € do 7000 € na 7 dní až 42 mesiacov:

Súhlasím s podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Na tejto stránke môžu byť umiestnené reklamné odkazy, alebo reklamné produkty.

source