Najlacnejší iPhone ponuky bude čoskoro modernizovaný. Podľa všetkého poznáme aj presný mesiac. Zariadenie však neprejde takou zmenou ako by ste možno očakávali. Tá príde neskôr.
Zdá sa, že spoločnosť Apple na nič nečaká. Podľa tchajwanskej výskumnej agentúry TrendForce plánuje vydať tretiu generáciu dostupného iPhonu SE už v prvom štvrťroku 2022.
Ak sa tento časový rámec ukáže ako presný, môžeme očakávať, že zariadenie bude dostupné niekedy koncom marca.
Ako sa už hovorí niekoľko mesiacov a teraz to potvrdili aj Tchajwanskí analytici, ďalší iPhone SE by mal byť verný konceptu smartfónu strednej triedy s pridanou hodnotou v podobe výkonnejšieho procesora A15 Bionic a podporou 5G pripojenia.
Dôležité je ale upozorniť na fakt, že Apple neplánuje zmeniť jeho dizajn. Hardvérové zmeny sa teda udejú len vo vnútri, pričom iPhone SE 3. generácie bude vyzerať skoro rovnako ako iPhone SE 2. generácie (a teda ako iPhone 8, z ktorého vychádza).
Aj keď pravdepodobne nepôjde o must-have produkt, jeho pomerne nízka cenovka zabezpečí, že len v roku 2022 dosiahne odhadom 25 – 30 miliónov predajov. Týmto spôsobom niekoľkonásobne prekoná predaje vlajkových lodí od konkurenčných výrobcov – pričom pôjde len o doplnkový model.
Na záver len pripomenieme, že skutočne nová generácia iPhonu SE (pravdepodobne už štvrtá) dorazí s pozmeneným dizajnom niekedy v roku 2023 alebo neskôr.
Apple sa logicky bude snažiť vyťažiť z aktuálne pomerne zastaralej platformy čo najviac. Ak ju teda budú ľudia kupovať v priebehu najbližších mesiacov aspoň z časti tak dobre ako doteraz, nebude mať najmenší dôvod aby sa ponáhľalo s upgradom.
Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.
Instagram Banner


Svetapple.sk je najväčší slovenský Apple magazín. Všetko, čo o Apple potrebuješ vedieť, nájdeš u nás na jednom mieste.
Každodenné info o firme Apple, zariadeniach iPhone, iPad, Mac, Apple Watch a ďalších. Apple návody, Apple recenzie, Apple novinky aj Apple servis. So všetkým ti poradíme na svetapple.sk.
Magazín svetapple.sk prevádzkuje spoločnosť Netspree s.r.o.
IČO: 48167657
DIČ: 2120076189
VAT: SK2120076189 ($7a, prenesenie daňovej povinnosti)
Kontaktný e-mail: [email protected]

source