Android developer s prezývkou RootJunky prišiel na spôsob, ako obísť zabezpečenie Android Factory Reset Protection na Samsung zariadeniach. Tento typ zabezpečenia sa aktivuje pri neoprávnenom resetovaní zariadenia do výrobných nastavení a vyžaduje si prihlásenie do posledného Google účtu, ktorý bol na zariadení použitý. To má Android zariadenia ochrániť pred predajom v prípade odcudzenia. Zrejme to však neplatí o Samsung zariadeniach, ktoré sa dajú jednoducho obísť iba pomocou USB kľúča a špeciálnej aplikácie, ktorú vytvoril RootJunky.
Celý fígeľ je v tom, že Samsung zariadenia po pripojení USB kľúča automaticky spustia správcu súborov. To, čo by používateľom malo ušetriť čas a prinášať im radosť sa stalo ich najväčšou slabinou. Po spustení správcu súborov stačí nainštalovať danú aplikáciu, ktorá otvorí nastavenia zariadenia. V nich potom urobíte sekundárny reset zariadenia, ktorý odstráni  Android Factory Reset Protection. A zariadenie je odomknuté bez toho, aby ste sa do neho museli prihlásiť cez posledný Google účet, s ktorým fungoval.
Zdroj: RootJunky
Pravidlá diskusie
Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

Sme Android fanúšikovia a nadšenci mobilných technológií. MojAndroid.sk je najčítanejšia stránka o Androide na Slovensku
Copyright © 2010-2022 MojAndroid.sk (ISSN 1338- 6700) Virtual studio spol. s r.o., Android je ochranná známka spoločnosti Google LLC., Webdesign by kennymax
+

source