Alebo si kliknutím vyberte správy z iného regiónu:
Kliknutím vyberte správy z regiónu:
Opäť sú výkonnejšie a s rovnakou cenou.

BRATISLAVA. Žiadne zásadné dizajnové zmeny, nová séria smartfónov Samsung Galaxy S22 je opäť zameraná hlavne na optimalizáciu, vyšší výkon a robenie dokonalejších fotografií.
Jednej zásadnej novinky sme sa však dočkali, najvyšší model s označením Ultra má dotykové pero už priamo vo svojom tele, nemusíte si ho dokupovať samostatne ako pri predchádzajúcej generácii. Note tak konečne získal plnohodnotnú náhradu.
Samsung stále pokračuje vo vývoji vlastných čipov, až doteraz konkurenciu vždy len dobiehal. Nový Exynos 2200 je však po prvýkrát jedinečným čipom, ktorý môže naštartovať zásadnú zmenu v mobilných zariadeniach.
Naschvál nepíšeme, že len v smartfónoch, keďže integrovanie AMD RDNA2 architektúry prináša po prvý krát do ARM čipov plnohodnotnú podporu pre graficky dokonalý ray-tracing.
Exynos 2200 je zároveň jedným z prvých čipov využívajúcich vysoko výkonné Armv9 jadrá. Skladá sa z jedného výkonného Cortex-X2 jadra, troch Cortex-A710 jadier a štyroch energeticky úsporných Cortex-A510.
Čip je vyrobený modernou 4 nm technológiou a obsahuje aj výkonnú časť pre spracovanie fotografií a videa. Samsung tak môže v budúcich modeloch použiť fotoaparát s 200 MPx snímačom a zaznamenať 8K video pri rýchlosti 60 snímok za sekundu.
Mimo nášho regiónu môžete ako obyčajne naraziť na odlišnú verziu smartfónu, tentokrát vybavenú čipom Snapdragon 8 Gen 1. Výkonnostne sú tieto dva čipy podobné, rozdiely sú pri používaní nepostrehnuteľné.
V porovnaní s predchádzajúcou generáciou série Galaxy S si Ultra pohoršila pri kapacite operačnej pamäte. V základnej cene totiž ponúka len 8 gigabajtov, čo je o 4 menej ako v prípade Galaxy S21 Ultra.

V roku 2020 pracovalo v štátnych nemocniciach vyše sedemtisíc lekárov.
Oligarcha spájaný so Smerom sa prvýkrát postaví pred súd 10. októbra.
Pasívne investovanie nie je náročné, poplatky sú oproti podielovým fondom nižšie.
Prečítajte si najdôležitejšie správy.
Prečo tlačia teraz, keď tu máme súbeh kríz? Práve preto.
Týždenný podcast o novinkách z vedy.
Šilha vystúpi na Európskej noci výskumníkov.
Štvrtá časť audioknihy O zmysle ľudského života od Ladislava Kováča. Číta Alexander Bárta.
Či a ako sa podarilo zmeniť jeho trajektóriu, ešte len zistia.
Motorola sa vracia s prémiovým fotomobilom.
Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.skSlovak SpectatorAgentúrne správyVydavateľstvoInzerciaOsobné údajeNávštevnosť webuPredajnosť tlačePetit AcademySME v škole
© Copyright 1997-2022 | Petit Press, a.s.

source