Rýchlo a Zbesilo 9 (Zdroj: Universal Pictures)
#Nakoľko leto v kinách je v plnom prúde a my s napätím očakávame snímku Tenet koncom augusta, štúdia hlásia, ktoré filmy to tento rok v kinách už nestihnú. Mnohé z nich by sme bez celosvetovej pandémie dokonca už dávno videli.
Pôvodný dátum premiéry: 6. november 2020
Aktuálny dátum premiéry: 12. február 2021
Hneď na úvod zrejme sklamem fanúšikov Marvelu. Snímka Eternals dostala trojmesačný odklad a to sme ešte ani nemali možnosť vidieť žiadnu oficiálnu ukážku. Hviezdne obsadený superhrdinský trhák bude určite na začiatok roka veľkým hráčom v oblasti tržieb a myslím, že v tomto prípade sa oplatí počkať si na návštevu kina.
Pôvodný dátum premiéry: 10. júl 2020
Aktuálny dátum premiéry: 5. marec 2021
Leto si často spájame aj popcornovou zábavou. Ghostbusters boli vždy lákadlom pre každého fanúšika sci-fi filmov a podľa traileru by sme mohli po nepodarenom remaku dostať konečne plnohodnotný a dobrý film. Zamrzí však, že ho uvidíme až v marci, čo rozhodne zníži tržby a preto bude prípadné pokračovanie veľmi dlho záhadou.
Pôvodný dátum premiéry: 22. máj 2020
Aktuálny dátum premiéry: 2. apríl 2021
Obľúbená, aj keď už miestami prehnaná séria Fast and Furious si získala obrovský fanbase. Takmer ročný odklad preto potešil asi len málokoho. To, či jej dáš šancu aj po deviaty krát, je už na tebe. Ak si človek, ktorý sa chodí do kina odreagovať a vychutnať či popcorn a colu pri akčnom filme, poznač si do kalendára začiatok apríla. No a ak si fanúšik série, tak asi nie je o čom.
Kniha, ktorú si rozhodne musí prečítať každý chlap: Už len samotný názov si okamžite zamiluješ
Pôvodný dátum premiéry: 8. marec 2020
Aktuálny dátum premiéry: 23. apríl 2021
Nenápadný film Tiché miesto sa začiatkom roka 2018 stal obrovským hitom a rozhodne aj jedným z najväčších filmových prekvapení roka. Režisér a scenárista John Krasinski začal okamžite pracovať na pokračovaní. To sa malo premietať už začiatkom roka, dostalo sa však do priameho stretu so začiatkom pandémie v Európe. Ak sa nič nezmení, film si pozrieme krátko po Veľkej noci. Poteší aj nový ansámbel a fakt, že príbeh dostal pokračovanie miesto prequelu.
Pôvodný dátum premiéry: 20. november 2020
Aktuálny dátum premiéry: 21. máj 2021
V tomto prípade ide znova o film na odreagovanie. Zo samostatných filmov som si osobne viac užil Godzillu z 2014, to však neznamená, že Kong bol zlý. Stret týchto hrdinov bol roky dlho očakávaným kino zážitkom, ktorý nám tvorcovia chceli priniesť už koncom roka. Myslím si však, že premiéra v máji filmu prospeje, nakoľko ho kiná budú môcť premietať prakticky celé leto.
Pôvodný dátum premiéry: 24. jún 2020
Aktuálny dátum premiéry: 2. júl 2021
Zrejme každý fanúšik pôvodného Top Gunu bol nadšený, že sa chystá sequel. Tom Cruise je známy tým, že všetky triky vo svojich filmoch predvádza na kameru sám a nezastavia ho ani šediny vo vlasoch – málo hercov by si v jeho veku sadlo do kokpitu stíhačky a preletelo sa nadzvukovou rýchlosťou. Film bol dokonca nakrúcaný kamerami IMAX, preto ak budeš mať možnosť, nenechaj si ho na veľkom plátne ujsť.
Pôvodný dátum premiéry: 3. júl 2020
Aktuálny dátum premiéry: 2. júl 2021
Štúdio Illuminations stavilo oproti iným animovaným štúdiám na vykreslenie ich postáv ako zločincov. Vďaka tomu zabodovali u širokého publika detí, ale aj dospelých. Mimoni sú jednoducho hit a štúdio bude vytvárať nové filmy až dovtedy, kým na ne budeme chodiť. Rise of Gru je jeden z mála animovaných filmov, ktorý uvidíme v kinách miesto streamovacej stanice. Na to si však počkáme o rok dlhšie.
Pôvodný dátum premiéry: 24. júl 2020
Aktuálny dátum premiéry: 30. júl 2021
Dobrodružný výprava Jungle Cruise s Dwaynom Johnsonom a Emily Blunt má skutočne čo ponúknuť. Projekt je zastrešený štúdiom Disney, ktoré na svojich filmoch jednoznačne nešetrí. Taktiež si uvedomujú, že pôjde o jeden z ich kľúčových letných hitov, preto sa rozhodli posunúť dátum kino premiéry pred uvedením filmu na Disney+. A my, ľudia milujúci kino, tento ťah vítame.
Posunutých filmov sa nakopilo naozaj poriadne veľké množstvo. Samozrejme, dôvod je jasný – snímky na seba musia zarobiť a štúdiá sa obávajú, že na ne do kín jednoducho ľudia nebudú chodiť. Dúfajme, že sa to budúci rok zmení. Na ktorý film sa tešíš najviac ty? Podeľ sa s nami v komentároch.
Hashtag.sk

source