Dopodrobna sme rozobrali, čo môžeme očakávať od ďalšej generácie Apple Watch. Technologický gigant uvedie okrem prémiového modelu Apple Watch Series 8 aj ďalšiu generáciu Apple Watch SE 2 a tiež odolnú verziu s názvom „Explorer“ alebo „Adventure“ Edition. Prečítajte si viac.
Podľa uznávaného leakera Marka Gurmana (presnosť 89,1 %) z agentúry Bloomberg plánuje spoločnosť Apple na rok 2022 kompletnú modernizáciu svojich inteligentných hodiniek Apple Watch, vrátane rozsiahlej aktualizácie základného modelu Apple Watch SE 2.
Bonusom majú byť aj úplne nové Apple Watch „Explorer“ s odolným gumeným alebo silikónovým dizajnom zameraným na športovcov. V kuloároch sa o nich šepká už niekoľko mesiacov.
Očakáva sa, že Apple Watch Series 8 získajú funkciu merania telesnej teploty. Podľa Marka Gurmana môže ale spoločnosť Apple vybaviť najdrahšie hodinky aj ďalšími technológiami určenými na monitorovanie zdravia.
Meranie telesnej teploty zohráva dôležitú úlohu počas pandémie COVID-19, rovnako ako monitorovanie okysličovania krvi – tým už ale disponujú Apple Watch Series 6 a Apple Watch Series 7 aj dnes.
Pred niekoľkými mesiacmi sa tiež objavila správa, že by budúce modely Apple Watch mali mať schopnosť merania krvného tlaku, hladiny alkoholu v krvi či dokonca stupňa hydratácie. Leaker Mark Gurman žiaľ zatiaľ nepotvrdil, či tieto technológie uvidíme už v Apple Watch Series 8. Pokojne sa tak môžu dostať až do neskorších modelov.
V poslednom čase sa tiež veľa hovorí o tom, že by spoločnosť Apple mohla do svojich hodiniek pridať revolučnú funkciu merania hladiny cukru v krvi. Podľa najnovších informácií, ktoré získal reportér z agentúry Bloomberg, nás však od jej uvedenia na trh delí ešte niekoľko rokov. To je celkom škoda.
Apple Watch SEOkrem toho, že sa ich vydanie uskutoční už v roku 2022, nevieme o druhej generácii Apple Watch SE zatiaľ žiadne bližšie podrobnosti.
Určite im ale budú chýbať mnohé funkcie v porovnaní s vlajkovým modelom, pričom ich však zákazník získa približne o 150 – 200 € lacnejšie.
 
Nie každý totiž potrebuje Always-on displej, extrémne výkonný procesor či EKG. Apple Watch SE sú skvelou alternatívou pre priemerných používateľov a touto cestou sa budú uberať aj v budúcnosti.
V marci tohto roka nás Mark Gurman informoval, že spoločnosť Apple zvažuje uvedenie odolnej verzie hodiniek Apple Watch určenej pre milovníkov extrémnych športov alebo ľudí, ktorí pracujú v náročných podmienkach (napríklad na stavbách atď.).
Podľa opisu dizajnu by to bol pomyselný ekvivalent hodiniek Casio G-Shock, avšak od spoločnosti Apple. Interne sa tieto hodinky označujú názvami „Explorer“ alebo „Adventure“ Edition čo je vcelku príznačné.
Apple Watch „Explorer“ majú mať zosilnené puzdro z gumy alebo silikónu, ktoré im dodá ešte väčšiu odolnosť voči vode a prachu, ale najmä voči nárazom a poškriabaniu. Pravdepodobne budú vychádzať z vlajkovej lode a ich cena sa bude pohybovať na podobnej úrovni ako Apple Watch Series 8. Nechajme sa prekvapiť.
Pripomíname, že analytik Ross Young (expert na trh s displejmi), nedávno zverejnil správu, v ktorej sa hovorilo o predstavení Apple Watch Series 8 v troch samostatných veľkostiach. To najväčšie prevedenie by malo mať ešte väčší displej ako súčasné 45 mm Apple Watch Series 7.
Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?
Instagram Banner


Svetapple.sk je najväčší slovenský Apple magazín. Všetko, čo o Apple potrebuješ vedieť, nájdeš u nás na jednom mieste.
Každodenné info o firme Apple, zariadeniach iPhone, iPad, Mac, Apple Watch a ďalších. Apple návody, Apple recenzie, Apple novinky aj Apple servis. So všetkým ti poradíme na svetapple.sk.
Magazín svetapple.sk prevádzkuje spoločnosť Netspree s.r.o.
IČO: 48167657
DIČ: 2120076189
VAT: SK2120076189 ($7a, prenesenie daňovej povinnosti)
Kontaktný e-mail: redakcia@svetapple.sk

source