Zdá sa, že v Cupertine plánujú zmeniť taktiku ponuky svojich zariadení. V roku 2022 už budú k dispozícii iba dve verzie so 6,1″ displejom a dve verzie so 6,7″ displejom. Na maličký model mini (5,4″) máme zabudnúť. 
O najnovšiu predpoveď z pozadia technologického giganta sa postaral prestížny analytik, Ming-Chi Kuo (presnosť 76,6 %). Ten vo svojej správe určenej pre investorov prezradil, akým smerom sa bude uberať Apple v nasledujúcich rokoch.
Jedna z najzaujímavejších noviniek, respektíve zmien sa pochopiteľne týka iPhonu. Tento smartfón tvorí azda najdôležitejšiu zložku predajov a ziskov spoločnosti Apple. Kompetentní musia preto vybrať tú najlepšiu cestu, ako ho predávať vo veľkých množstvách a zároveň sa nepripraviť o zisk kvôli nižšej marži.
Kuo si na základe zistení z dodávateľských reťazcov myslí, že taktika v roku 2022 sa bude diametrálne líšiť od taktiky v roku 2021. Aj keď budú k dispozícii stále štyri nové modely, základná 5,4″ verziu z ponuky úplne vypadne (prípadne sa premení na model SE).
iPhone 14 MaxZloženie má teda pozostávať z dvoch 6,1″ zariadení a dvoch 6,7″ zariadení. V oboch veľkostiach hovoríme o lacnejšom modeli bez niektorých vychytávok a potom o špičkovej verzii Pro.
Aby sme boli ešte konkrétnejší, Kuo uviedol aj zaujímavý príklad. Lacnejší, 6,7″ iPhone 14 Max v roku 2022 bude stáť menej ako 900 $ (podľa aktuálne používaných cien to môže byť 879 $) a do vienka dostane senzor Touch ID ukrytý v displeji.
Ak by sme sa pozreli na uvedenú cenu v Európe, používanú spoločnosťou Apple, dostali by sme sa na cca 950 €. To nie je vôbec zlé.
Zariadenie má mať samozrejme celú radu špičkových funkcií, ako napríklad prepracovaný fotoaparát s dvoma šošovkami objektívov. Ten širokouhlý dostane rozlíšenie 48 MP a značne upravený senzor.
Taktiež sa môžeme tešiť na vlastný 5G modem, výkonnejší procesor A16 Bionic či Always-on displej.
Rok 2022 je samozrejme stále ešte relatívne ďaleko a tak nepoznáme presnejšie technické parametre spomínaného zariadenia.
Odhaľovať sa nám budú až od novembra/decembra 2021, keď už budeme poznať všetky vychytávky iPhonu 13/13 Pro.
Napíšte nám do komentára, či sa vám podobná stratégia pozdáva. Z nášho pohľadu ide Apple presne tou cestou, ktorú od neho žiadajú zákazníci. Ak dnes hľadajú väčší displej, no nepotrebujú najmodernejšie technológie, musia zaplatiť minimálne 1249,00 € za iPhone 12 Pro Max (128 GB). Toto sa zrejme v blízkej budúcnosti zmení a ľudia ušetria viac ako 300,00 €.


Svetapple.sk je najväčší slovenský Apple magazín. Všetko, čo o Apple potrebuješ vedieť, nájdeš u nás na jednom mieste.
Každodenné info o firme Apple, zariadeniach iPhone, iPad, Mac, Apple Watch a ďalších. Apple návody, Apple recenzie, Apple novinky aj Apple servis. So všetkým ti poradíme na svetapple.sk.
Magazín svetapple.sk prevádzkuje spoločnosť Netspree s.r.o.
IČO: 48167657
DIČ: 2120076189
VAT: SK2120076189 ($7a, prenesenie daňovej povinnosti)
Kontaktný e-mail: [email protected]

source