Historická budova Ministerstva kultúry SR sa objaví v zahraničnom celovečernom filme s názvom The Performance, na ktorom pracuje štáb zložený z medzinárodných tvorcov. Zastúpené sú USA, Francúzsko, Izrael, Rumunsko a Taliansko.

Filmári v nedeľu, 7. novembra, nakrúcali pred vstupnými priestormi ministerstva na námestí SNP v Bratislave. Tie sa vo filme premenia na exteriér obchodu, ktorý vlastní hlavný hrdina.
Ministerstvo kultúry
Ministerstvo kultúry
​​Ako informuje rezort kultúry na svojom facebookovom profile, nakrúcanie má prebiehať 30 dní na rôznych historických miestach v Bratislave. Dejiskom sa stane napríklad aj Slovenské národné divadlo (SND), Primaciálny palác alebo Reduta, v ktorej sídli Slovenská filharmónia.
Rezort kultúry ďalej uvádza, že film The Performance bude celovečernou historickou drámou, odohrávajúcou sa v 30. rokoch minulého storočia. Rozpráva príbeh Harolda Maya, amerického Žida a talentovaného tanečníka. Harold a jeho jazzová kapela počas turné po starom kontinente zistia, že v Nemecku majú hrať pre Adolfa Hitlera. Stoja pred dilemou, či si vyberú popretie vlastnej identity, alebo odhalia svoje presvedčenie za cenu prenasledovania, vypočúvania a straty slobody.

source