streda, 7 júna, 2023
ÚvodVeda a technikaTržby online predajcu Alibaba sa mierne znížili, ale prekonali očakávania trhu

Tržby online predajcu Alibaba sa mierne znížili, ale prekonali očakávania trhu


Čínsky online predajca Alibaba Group Holding svojimi tržbami za apríl až jún prekonal očakávania trhu, hoci medziročne v podstate stagnovali. Firma totiž naďalej zápasí s negatívnym vplyvom zvýšeného regulačného dohľadu a spomaľovania hospodárskeho rastu.

Spoločnosť Alibaba vo štvrtok informovala, že jej tržby za kvartál končiaci sa v závere júna boli v objeme 30,4 miliardy dolárov. V porovnaní s rovnakým štvrťrokom minulého roka sa tak znížili o 0,1 percenta.

Zmenšenie štvrťročných tržieb firmy na stalo prvý raz v jej histórii. Napriek tomu išlo o lepší výsledok v porovnaní s odhadom analytikov oslovených v prieskume FactSet, ktorí v priemere predpokladali, že budú na úrovni 30,09 miliardy dolárov.

Čistý zisk Alibaby sa prepadol o 50 percent na 3,4 miliardy dolárov. Bez zahrnutia jednorazových položiek firma vykázala zisk 1,75 dolára na akciu. Aj týmto výsledkom prekonala odhad analytikov, ktorí predpovedali, že na tejto báze spoločnosť dosiahne zisk 1,60 dolára na akciu.

Pokles tržieb bol najmä výsledkom „vplyvu opätovného rastu počtu prípadov ochorenia COVID-19 a reštrikcií, ktoré v apríli a väčšej časti mája viedli k narušeniam dodávateľských reťazcov a logistiky“, uviedla spoločnosť v správe o jej zisku.

(1 EUR = 135,81 USD)

source

RELATED ARTICLES

Most Popular