Spoločnosť LG Electronics predstavila v Prahe rady televízorov OLED, QNED a NanoCell. TIeto televízory boli predstavené na CES 2022 a teraz sa dostávajú aj k nám.
Hlavnou novinkou sú QNED televízory, ktoré pre LG netradične využívajú technológiu Quantum Dot v kombinácii s NanoCell, ide teda o LCD televízory. Aj na slovenský trh prídu nové modely s technológiou NanoCell a inteligentnými procesormi LG α5 Gen 5 za zaujímavú cenu.
Televízory treba vidieť a preto sme na stretnutí pripravili aj video prezentáciu nových modelov.
LG OLED TV radu G2 a radu C2 sú vybavené panelom OLED evo, inteligentným procesorom α9 Gen 5 a technológiou na zvyšovanie jasu. Technológia LG OLED evo tak ponúka vyšší jas, čistý a detailný obraz. Jas je ďalej zvýšený aj vďaka funkciám Brightness Booster Max (pre rad G2) a Brightness Booster (pre rad C2). Práve tu sa prejavuje vysoký výkon nového procesora α9 Gen 5.
LG pre modely OLED televízorov predstavilo aj široký rozsah veľkosti obrazoviek a štýlové designy televízorov. Okrem prvého 97-palcového OLED televízora na svete a nového 83-palcového modelu ponúka rad G2 aj 77-, 65- a 55-palcové varianty. Vylepšený Gallery Design radu G2 vám umožňuje nainštalovať televízor veľmni tesne k stene a televízor tak pôsobí ako umelecký obraz.
Rad LG C2 ďalej ponúka najviac veľkostí obrazoviek z televízorov pre rok 2022. Celkom je možné vyberať až zo šiestich veľkostí. Záujem je aj o menšie modely a LG tak uvádza 42-palcový OLED televízor, ďalšie veľkosti sú 83-, 77-, 65-, 55- a 48 palcov.
Novinkou pre rok 2022 sú pri modernizovanom rade C2 tenšie rámiky, ktoré pomáhajú zaistiť čo najlepší zážitok zo sledovania a dopĺňajú elegantne štíhly design.
Inteligentný procesor LG α9 Gen 5 využíva algoritmus hlbokého učenia na zvýšenie výkonu prepočtu rozlíšenia – tzv. upscalingu. Zameraný je na tvorbu obraz v priestorovom podaní. Procesor α9 Gen 5 nájmeme u modelov G2, C2 a Z2 a tu prináša aj algoritmus Dynamic Tone-mapping Pro. Ten spracováva viac než 5 000 oblastí na obrazovke a každú z nich vylepšuje tak, aby bol obraz živší a detailnejší. Toto robí v reálnom čase bod po bode.
Tento procesor zvyšuje aj kvalitu zvuku prostredníctvom funkcie AI Sound Pro, ktorá umožňuje vstavaným reproduktorom televízorov vytvárať virtuálny priestorový zvuk v režime 7.1.2 kanálov. Rad OLED televízorov pre rok 2022 dopĺňajú OLED televízory radu B2 v troch veľkostiach obrazovky: 77-, 65- a 55 palcov a radu A2 v štyroch veľkostiach obrazovky: 77-, 65-, 55- a 48 palcov, ktoré sú vybavené samosvietiacou technológiou, procesorom α7 Gen 5 s funkciami Dynamic Tone-mapping, AI Sound Pro a virtuálnym priestorovým zvukom v režime 5.1.2 kanálov.
LG televízory sú kvalitou obrazu povestné a ďalej v tom pokračujú. Panely použité v tohtoročnom rade boli certifikované spoločnosťou Intertek na zaistenie 100% vernosti farieb a 100% objemu farieb. Poskytujú tak presnú reprodukciu farieb a dokážu vyjadriť každý jednotlivý tón a odtieň pôvodného zdroja. Týka sa to tmavých aj svetlých častí obrazu. Všetky modely pre rok 2022 sú certifikované spoločnosťou UL ako flicker-free kvôli ochrane očí.
QNED ponúkajú vynikajúce farby v širokom pozorovacom uhle
Pomocou technológie Technológia Precision Dimming sa ďalej zvyšuje kvalitu obrazu nových QNED Mini LED televízorov a zaisťuje vyšší špičkový jas aj hlbšie a jemnejšie odtiene čiernej. Vďaka približne 30 000 Mini LED, z ktorých každá má len 1/40 veľkosti bežnej LED a tisícom zón lokálneho stmievania ponúkajú QNED Mini LED televízory LG presné riadenie jasu, vďaka ktorému každá scéna vyzerá a pôsobí realistickejšie. QNED Mini LED televízory s rozlíšením 8K sú taktiež vybavené procesorom LG α (Alpha) 9 Gen 5 s funkciou hlbokého učenia.
Medzi ďalšie funkcie patrí aj technológia AI Picture Pro, ktorá analyzuje a jemne dolaďuje každú snímku a pomocou funkcie Dynamic Tone Mapping Pro upravuje krivku farebného tónu vo viac ako 5 000 blokoch každej snímky.
Tohtoročné OLED a QNED televízory LG sú prvými, ktoré využívajú technológiu Dolby Vision IQ s funkciou Precision Detail. Tato nová technológia poskytuje z Dolby Vision obsahu ešte viac, keď zobrazuje ďalšie detaily vo svetlých aj tmavých oblastiach obrazu. Z hľadiska zvuku tieto televízory poskytujú prostredníctvom svojho systému reproduktorov priestorový zvuk Dolby Atmos.
OLED televízory LG poskytujú dobu odozvy 0,1 milisekundy (GtG), nízke oneskorenie na vstupe a až štyri porty HDMI 2.1. Vďaka podpore služieb Google Stadia a GeForce NOW je na OLED televízoroch LG k dispozícii taktiež hranie v cloude.
Nový režim Dark Room Mode, ktorý upravuje jas obrazovky pre lepší herný zážitok v tmavej miestnosti, možno zvoliť prostredníctvom ponuky Game Optimizer, rovnako ako nastavenie pre G-SYNC Compatible, FreeSync Premium a premenlivú obnovovaciu frekvenciu (VRR).
Novinkou pre rok 2022 sú ďalšie predvoľby displejov LG pre rôzne herné žánre, kedy ku skôr dostupným možnostiam pre strieľačky z pohľadu prvej osoby, RPG a stratégie v reálnom čase pribudol aj športový režim.
Rovnako nové QNED televízory LG podporujú rad funkcií HDMI 2.1, vrátane režimu automatického zníženia latencie (ALLM) a vylepšeného spätného zvukového kanálu (eARC) napr. pre podporu externého soundbaru. Podpora služieb Google Stadia a GeForce NOW znamená, že si používatelia môžu užiť aj cloudové hranie hier. Pre rýchly prístup ku všetkým dôležitým funkciám a nastaveniam počas hrania ponúkajú QNED televízory LG praktické ponuky Game Optimizer a Game Dashboard.
S novými modelmi pre rok 2022 prichádza taktiež obľúbený rad LG NanoCell TV. Tentoraz majú vo výbave inovované procesory α5 Gen 5 a zvýšeným rozsah farieb ako aj zvukom Ultra Surround. S technológiou Nano zobrazujú televízory LG NanoCell čisté farby s vysokou presnosťou aj zo širokých pozorovacích uhlov. Nano častice taktiež odstránia nečisté farby (žltá, oranžová) z vlnových dĺžok RGB a zaistia, že sa na obrazovke televízora zobrazia len čisté a presné farby.
OLED, QNED aj NanoCell televízory LG pre rok 2022 sú vybavené systémom webOS 22. Ten ponúka rad nových možností personalizácie, vrátane prispôsobiteľných používateľských profilov, ktoré umožňujú každému členovi domácnosti individuálne upraviť zážitok zo sledovania a využívať jednoduchší prístup k preferovaným kanálom, aplikáciám a službám pre poskytovanie obsahu. Platforma webOS 22 poskytuje funkcie, ako sú NFC Magic Tap, umožňujúci jednoduchý spôsob zrkadlenia obrazovky z mobilného telefónu na televízore, Room To Room Share na zrkadlenie káblového alebo satelitného obsahu cez Wi-Fi z jedného televízora na druhý v rovnakej domácnosti. Nepotrebujete tak ďalší set-top-box na druhom televízore.
Okrem toho môžete s funkciou Home Dashboard jednoducho sledovať aktívne zdroje (napr. herné konzoly, Blu-Ray prehrávače atď..) a taktiež všetky inteligentné domáce zariadenia pripojené k televízoru.
Špecifikácie nových OLED, QLED a NanoCell televízorov od LG pre rok 2022 na slovenskom trhu
Ďalšie tlačové správy >>

source