Celosvetové štatistiky najpredávanejších smartfónov sú každý mesiac zaujímavé. Vďaka nim vieme nielen to, ako sa darí jednotlivým výrobcom, ale aj konkrétnym modelom. Informácie nám pravidelne podáva analytická spoločnosť Conuterpoint Research, inak tomu nie je ani v tomto prípade.

Tieto nastavenia by ste mali na Android smartfóne zmeniť | Časť 1.
Android Auto pre smartfóny končí. K dispozícii je len pre displeje automobilov
Google Mapy: Týchto 9 trikov by ste určite mali poznať

Poďme sa pozrieť na zatiaľ najaktuálnejšie čísla, a to z apríla tohto roka. Tabuľka vyznie pomerne jednoznačne pre spoločnosť Apple, ktorá sa môže tešiť zo skvelých čísel. Na prvých štyroch miestach sa totiž umiestnili iPhony.
Najpredávanejším smartfónom na svete v apríli 2022 bol Apple iPhone 13 s trhovým podielom 5,5 %. Nasleduje iPhone 13 Pro Max, ďalej iPhone 13 Pro a minuloročný iPhone 12. Do prvej desiatky sa však dostal ešte jeden model od Apple – najnovší iPhone SE, ktorý je aktuálne najlacnejším aktuálnym smartfónom v portfóliu výrobcu. To, že najmenší iPhone 13 Mini sa do prvej desiatky nedostal, ukazuje, že ľudia o malé smartfóny záujem nemajú.
Zatiaľ čo 5 priečok z prvej desiatky si uchmatol Apple, ďalšie 4 má Samsung. Ako iste viete, všeobecne najpredávanejšími smartfónmi sú modely zo strednej triedy. Teda s výnimkou zariadení od Apple. Prekvapujúce preto je, že najlepšie predávaným Samsungom na svete sa stal Galaxy S22 Ultra s trhovým podielom 1,5 %.

Portál Sammobile tento úspech vysvetľuje tým, že ľudia ním nahradili svoje staré Galaxy Note smartfóny, ktorých výrobu a vývoj výrobca ukončil. Poslednou bola séria Galaxy Note20, ktorá bola predstavená v lete 2020. A práve najnovší Galaxy S22 Ultra sa zdá byť ako výborný nástupca.
Ďalšie Samsungy v tabuľke sú už menej prekvapivé. Nachádzajú sa tu lacné modely Galaxy A13 a Galaxy A03, ale aj dobre vybavená stredná trieda – Galaxy A53. Desiatku uzatvára Redmi Note 11, ktorý je ešte stále pomerne horúcou novinkou.
Pravidlá diskusie
Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

Sme Android fanúšikovia a nadšenci mobilných technológií. MojAndroid.sk je najčítanejšia stránka o Androide na Slovensku
Copyright © 2010-2022 MojAndroid.sk (ISSN 1338- 6700) Virtual studio spol. s r.o., Android je ochranná známka spoločnosti Google LLC., Webdesign by kennymax
+

source