Portál Engineeringndtechnlogy zverejnil zoznam 10 napredávanejších smartfónov v minulom roku. Zoznam vznikol podľa údajov agentúry Omdia.
V predošlých obdobiach bol väčšinou najpredávanejším smartfónov model od spoločnosti Apple. Tá bola z trónu tentoraz prekvapivo zosadená Samsungom. Ak však niekto čakám, že sa tak stalo pomocou jedným z jej vlajkových modelov, tak bude asi šokovaný. Tým najpredávanejším smartfónom v roku 2021 sa totiž stal model nižšej triedy Samsung Galaxy A12, ktorého sa vlani predalo pôsobivých 51,8 miliónov kusov.
Je to  prvýkrát, čo sa spoločnosti Samsung podarilo pri niektorom smartfóne prekonať v jednom roku métu 50 miliónov predaných kusov. Samsung Galaxy A12 prišiel na trh ešte v roku 2020. Do najlepšej desiatky sa Samsungu podarilo dostať aj ešte s lacnejším modelom Samsung Galaxy A02, ktorého sa predalo cez 18 miliónov kusov, čo stačilo na desiatu priečku.
Apple bol v minulom roku odsunutý až na nasledujúce pozície, ktorým však dominoval. Tým najpredávanejším modelom u Applu bol iPhone 12, ktorého sa predalo pôsobivých 41,7 miliónov kusov: jeho cena je pritom5-krát väčšia než cena vedúceho smartfónu od Samsungu. Až da treťom mieste sa umiestnil najnovší Apple iPhone 13, pretože bol uvedený až v poslednom kvartáli roku 2021. Napriek tomu sa ho stihlo predať takmer 35 miliónov kusov.

Vo výbere desiatich najpredávanejších sa umiestnilo rovno sedem rôznych smartfónov značky iPhone od spoločnosti Apple. Z Android smartfónov sa ešte do rebríčka okrem už spomínaných modelov juhokórejského Samsungu dostal len Redmi 9A od spoločnosti Xiaomi. Ten s takmer 27 miliónmi predanými kusmi obsadil piatu priečku.
Pravidlá diskusie
Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

Sme Android fanúšikovia a nadšenci mobilných technológií. MojAndroid.sk je najčítanejšia stránka o Androide na Slovensku
Copyright © 2010-2022 MojAndroid.sk (ISSN 1338- 6700) Virtual studio spol. s r.o., Android je ochranná známka spoločnosti Google LLC., Webdesign by kennymax
+

source