TOP 10 SUV prichádzajúcich v roku 2022, ktoré deklarujú najmenšiu spotrebu. Čo majú spoločné?
22.2. 10:00 Ak je spotreba faktorom, ktorý rozhoduje o kúpe vozidla, v súčasnosti, keď ceny pohonných hmôt prudko rastú, bude ešte dôležitejšia. Pozrime sa na desať SUV, ktoré spotrebujú v roku 2022 najmenej.
Ľudia SUV-čka milujú. Je to typ vozidla, ktorý je v móde už mnoho rokov a nezdá sa, že by sa tento trend mal v najbližšej dobe zmeniť. Sú to všestranné autá, ktoré často miešajú viacero segmentov do jedného. Ale tiež spotrebujú viac ako kompakt alebo sedan, pretože sú väčšie, objemnejšie a ťažšie. Pripravili sme pre vás preto výber desiatich modelov so smiešnou spotrebou, ktorú dosahujú vďaka  plug-in hybridnej mechanike.
DS 7 Crossback E-TENSE je plug-in hybridným variantom francúzskeho SUV a ukrýva 1,6-litrový benzínový a dva elektrické motory, ktoré produkujú kombinovaný výkon 221 kW (300 k) a krútiaci moment 520 Nm. S týmto pohonným systémom zvláda priemernú spotrebu 1,3 l/100 km a na jedno nabitie prejde 58 kilometrov. 
© 2022 News and Media Holding, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.

source