hľadaj na refresheri
Počas uplynulých 6 mesiacov sme počuli množstvo kvalitného rapu a vybrať 10 najlepších skladieb nebolo vôbec jednoduché.
Počas uplynulých 6 mesiacov sme počuli množstvo kvalitného rapu a vybrať 10 najlepších skladieb nebolo vôbec jednoduché.
Rap našťastie nepatrí medzi hudobné žánre, v prípade ktorých by bola núdza o nové skladby. To platí nielen v našom domácom prostredí, ale najmä v zahraničí. Ťažko sa to síce porovnáva, ale napríklad na území Spojených štátov sa takmer každý deň nájde niekto, kto raketovo rýchlo vystrelí na vrchol rebríčkov na Spotify, Apple Music alebo Billboard Hot 100. Ich cesta do zabudnutia však často býva ešte rýchlejšia. 
 
Zachytiť všetky novinky je nadľudská úloha, aj napriek tomu sme za uplynulých 6 mesiacov počuli množstvo kvalitného rapu a toto je náš výber TOP 10 najlepších skladieb od zámorských interpretov
 
Svoju pozíciu obhájili skúsení hráči, ako napríklad Drake alebo Travis Scott, ale o miesto na výslní sa pokúšajú aj mladší kolegovia z brandže. Kategóriou samou osebe sú skladby vydané až po smrti samotného interpreta, ktoré v nás vyvolali silné emócie a nostalgiu. Na mysli máme nové diela od DMX-a a Pop Smoka. 
 
Čestné uznanie si okrem nami vybraných skladieb zaslúžia aj interpreti ako J. Cole, 42 Dugg, Roddy Ricch, Young Thug, Gunna a ďalší, ktorých novinky sa do najužšieho zoznamu nakoniec nedostali. 
 
 
   
Úvod výberu si pre seba uchmatli Saweetie s Dojou Cat. Ženský rap v Spojených štátoch je na úplne inej úrovni ako u nás a skladba Best Friend je toho dôkazom. Rádiový hit, ktorý ovládol aj sociálnu sieť Tiktok, kombinuje rýchle tempo s chytľavým refrénom a obe interpretky predvádzajú svoje maximum. Letný videoklip plný obnažených ženských tiel, lietajúcich bankoviek a luxusného oblečenia je len sladkou čerešničkou. 
 

 
 
Album s názvom Exodus, na ktorom DMX pracoval posledný rok, bohužiaľ vyšiel až mesiac po raperovom úmrtí. Najvýraznejším bodom celého projektu je spolupráca velikánov, z ktorých každý svojím spôsobom formoval scénu a dejiny žánru. 
 
X, JAY-Z aj Nas mali medzi sebou v minulosti väčšie či menšie spory, no skladba Bath Salts je nadčasovou klasikou, ktorá ich všetky ukončila. Prísna produkcia doplnená o úprimné riadky reprezentantov východného pobrežia je balzamom na dušu pre všetkých fanúšikov rapu z 90. rokov.  
 

 
 
DJ Khaled je majstrom svojho remesla, teda v spájaní najzvučnejších mien na hudobnej scéne. Najnovšie nás o tom presvedčil na albume s názvom KHALED KHALED, ktorý predstavil 30. apríla. 
Svoje slohy na 11. sólový projekt známeho producenta dodali Justin Bieber, Justin Timberlake, Drake, Post Malone či Megan Thee Stallion, avšak všetkých menovaných zatienili Lil Baby a Lil Durk v skladbe EVERY CHANCE I GET. Spolupráce medzi hviezdami na vrchole svojich síl niekedy nefungujú podľa predstáv, no táto splnila očakávania a my tento do istej miery motivačný banger jednoducho milujeme. 
 

 
 
Skladba AP so sprievodným videoklipom je dokonalým obrazom toho, prečo sa Pop Smoke stal hviezdou. Dnes už bohužiaľ zosnulý interpret vo svojom typickom melodickom barytóne rapuje do údernej produkcie od tandemu 808Melo a Rico Beats, ktorý odviedol skvelú prácu. Veríme, že podobných skladieb má vydavateľstvo v zbierke ešte aspoň niekoľko a postupne ich vydajú. 
 

 
 
Polo G patrí medzi najvýraznejšie tváre súčasného rapu a svojím v poradí tretím sólovým albumom s názvom Hall of Fame trafil klinec po hlavičke. Dôkazom nie sú len čísla z predajov, ale aj to, že ako jediný interpret má vo výbere dvojnásobné zastúpenie.
 
Do skladby Gang Gang navyše slohu doručil aj Lil Wayne a toto spojenie rozličných generácií je skvelé. Počas necelých troch minút obaja raperi trefne spájajú rozličné udalosti a zároveň posielajú odkazy kolegovi Snoop Doggovi, Marthe Stewartovej či Johnovi Caliparimu, ktorý patrí medzi najúspešnejších univerzitných trénerov v basketbale. 
 

 

Čo sa dozvieš po odomknutí?
Refresher je poprednou a vedúcou stránkou pre mladých ľudí u nás doma, je každodennou destináciou pre ľudí, ktorí sa zaujímajú o hudbu, módu, filmy, techniku a všetko to najzaujímavejšie zo sveta a domova.
Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

source