Je to práve pandémia, ktorá nás naučila objavovať krásy Slovenska. Relax si možno vychutnať, takpovediac, aj u nás doma, a to vďaka širokej ponuke domácich wellness pobytov. Tie sú navyše dostupné aj v termínoch počas nadchádzajúceho predĺženého víkendu.
Odporúčaním je naďalej zistiť si aktuálne opatrenia platné v tom ktorom okrese na základe slovenského COVID automatu. Aktuálne rozdelenie okresov spolu s podmienkami pre jednotlivé farby nájdete aj v článku z dielne cestovateľského magazínu #pelipecky.
V spolupráci s cestovnou kanceláriou Pelikán prinášame šesť tipov na slovenské hotely, v ktorých si môžu vychutnať top wellness pobyty s cenovkou už od približne 100 eur na osobu.
Tri studničky sa stali symbolom krásy vďaka povesti o miestnom richtárovi. Ten mal mať údajne tri dcéry a najviac dbal o ich čistotu. Sklamali ho však, a preto ich dal zakliať do troch vyvierajúcich studničiek. Aj takto netradične im chcel prinavrátiť ich nevinnosť.
Ide o prvý takzvaný adult friendly hotel v Demänovskej doline. Poteší tak všetkých dospelých, najmä rodičov, ktorí si chcú užiť predĺžený dovolenkový víkend. Hotel práve preto neponúka žiadny detský kútik alebo detské menu v reštaurácii a vstup do wellnessu je povolený len osobám starším ako 16 rokov.
Jeho unikátne izby sú zariadené v tradičnej atmosfére horskej chaty. Tri Studničky hosťom ponúkajú aj komorné wellness centrum s masážami, prvú horskú pláž v doline a skvelé gastronomické zážitky.
Pobyt na dve noci v štvorhviezdičkovom hoteli Tri Studničky môžu Slováci nájsť od necelých 100 eur na osobu, aj s raňajkami a dvojhodinovým vstupom do wellness centra.
Kúsok od Štrbského plesa sa nachádza legendárny trojhviezdičkový Hotel FIS. Miesto s bohatou históriou je určené všetkým turistom aj dovolenkárom. V zime ho vyhľadávajú najmä kvôli lyžovačke a v lete práve kvôli túram po Vysokých Tatrách.
Okrem aktívneho oddychu hotelierska legenda návštevníkom ponúka aj štýlové wellness centrum. Nájdu v ňom tri druhy sáun, vírivku aj množstvo procedúr. Aktívnym dovolenkárom je tiež k dispozícii posilňovňa či športová hala, v ktorej si môžu zahrať volejbal, basketbal, mini futbal či tenis.
Hotel FIS tiež ponúka biliard alebo stolný tenis a všetkých milovníkov štvornohých priateľov určite poteší i fakt, že ide vôbec o prvý hotel s označením dog friendly v celých Tatrách.
Pobyt v Hoteli Fis na dve noci si môžu návštevníci vo vybraných termínoch vychutnať i za menej ako 110 eur na osobu, a to so stravovaním vo forme polpenzie, trojhodinovým vstupom do wellness, vstupom do telocvične a fitness centra, spiatočným lístkom na lanovku na každý deň pobytu a parkovaním v cene.
Štvorhviezdičkový Hotel Partizán sa nachádza v Nízkych Tatrách, konkrétne na južnej strane Chopku v rekreačnej oblasti Tále. Vďaka svojej polohe je výborným východiskovým bodom na turistiku po Tatrách a poteší aj dostupnosť 18-jamkového golfového ihrisko a v zime zas lyžiarskeho strediska Tále.
Hostia si pochutia v hotelovej reštaurácii na špecialitách zo slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyne. Súčasťou Hotela Partizán je aj Tálska bašta – tá sa nachádza v samostatnej drevenej chate.
Najväčším lákadlom hotela je jeho wellness centrum – to hosťom ponúka bazén, sedem druhov sáun, vírivku, panoramatické oddychové miestnosti či soľný kúpeľ a samostatné kúpele.
V hoteli sa tiež nachádza fitness centrum, využiť možno aj tenisové či squashové kurty, alebo bowlingové dráhy, biliard a stolný tenis. Hotel je zameraný na rodiny, pre deti je pripravené detské ihrisko a aj samostatný detský bazén. Kúsok od hotela sa tiež nachádza lanový park Tanzania.
Pobyt v Hoteli Partizán na dve noci je dostupný od približne 270 eur so stravovaním formou polpenzie, vstupom do wellness centra a aj vstupom do fitness centra.
Oddych priamo v lone prírody. Björnson Tree Houses sú na Slovensku jedinečným typom ubytovania v prostredí Nízkych Tatier.
Celodrevené chatky sa nachádzajú priamo uprostred lesa a sú kusom Škandinávie priamo v srdci Slovenska – severská architektúra sa vyznačuje minimalistickým dizajnom, pri ktorom je na prvom mieste príroda.
Súčasťou ubytovanie je aj samostatné wellness centrum v blízkosti chát, kde si hostia môžu vychutnávať fínsku, biosaunu či fínske kade, a to všetko s výhľadom na okolité hory.
Pobyt v Björnson Tree Houses je dostupný od 110 eur na dve noci. V cene sú zahrnuté raňajky formou švédskych stolov, bufetová večera, neobmedzený vstup do exteriérového wellness a aj denný lístok na lanové dráhy v stredisku Jasná Nízke Tatry.
Štvorhviezdičkový hotel v srdci Trenčína ubytováva hostí už od roku 1902. Zámerom tejto stavby bolo vyrovnať sa štandardu vo Viedni a dôležitým dňom v súčasnej histórii hotela bolo získanie prestížneho medzinárodného ocenenia Historic Hotels of Europe Awards.
Podľa toho je Hotel Elizabeth najlepším historickým mestským hotelom Európy. Známy je aj skvelou gastronómiou, hotelová reštaurácia ponúka výber jedál z tradičnej slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyne.
Zrelaxovať sa možno v tamojšom wellness centre, ktoré je dizajnované ako rímske kúpele s odkazom na stovky rokov starý rímsky nápis, ktorý sa nachádza na hradnej skale za hotelom. Súčasťou wellnessu je hydro-masážny bazén, relaxačná miestnosť a štyri sauny.
Pobyt v štvorhviezdičkovom Hoteli Elizabeth na dve noci začína od necelých 130 eur na osobu. V cene je zahrnutý aj denný dvojhodinový vstup do wellness centra spolu so županom a papučkami, ktoré si hostia nájdu na izbách.
Štvorhviezdičkový hotel sa nachádza v budove barokového kaštieľa z roku 1612, ubytovanie v Gino Park Palace je preto, takpovediac, presunom v čase.
Súčasťou hotela je napríklad rozľahlý park či wellness a fitness centrum. Súčasťou wellnessu je vírivka, fínska, parná či infrasauna a tiež bohatá ponuka relaxačných procedúr.
Samozrejmosťou je aj unikátna gastronómia – šéfkuchár pripravuje autorské menu tri až štyrikrát do roka na základe sezónnosti surovín. Hotel sa nachádza na okraji Považskej Bystrice, hostia môžu využiť aj službu požičovne bicyklov a objavovať okolie.
Pobyt v Gino Park Palace začína na sume od 130 eur na dve noci. V cene sú zahrnuté bufetové raňajky a aj vstup do wellness centra.
Zostaňte v obraze, všetky dôležité novinky vám zašleme na váš e-mail.
Aktivujte si službu a dostávajte upozornenia na najdôležitejšie správy dňa

source