Vyskúšajte náš nový exkluzívny obsah Aktuality Navyše a užívajte si obsah bez reklám spolu s ďalšími benefitmi.
Minulý týždeň slovenský internet obleteli fotografie preplnených Tatier. Niet sa čomu diviť, veď práve naše najvyššie hory lákajú najväčšie davy návštevníkov či na turistiku, cyklistiku, relax vo wellnessoch, čerstvý vzduch alebo malebné výhľady.
Pri porovnaní obsadenosti sú na tom aktuálne lepšie tie Nízke Tatry pred Vysokými. Aj v ich prípade sa však oplatí hľadať najmä termíny na konci leta či začiatku jesene. A nie iba kvôli počtom turistov.
„V súčasnej situácii mnohí návštevníci Nízkych Tatier ocenia, že oproti Vysokým nezažívajú až tak veľký nával turistov,” približuje Miroslava Grajciarová, produktová manažérka cestovnej kancelárie Pelikán .
Dodáva, že súčasťou pobytových balíkov hotelov sú vo väčšine prípadov aj vstupy do ich vlastných wellnessov, ktoré dovolenkári počas leta vyhľadávajú v rámci oddychu po náročnej turistike.
Tohtoročnému enormnému záujmu o dovolenkovanie na Slovensku sa podľa pobytovej špecialistky v kontexte koronakrízy prispôsobuje aj ponuka na trhu a platí, že rezervácia s dvoj a viac týždňovým predstihom dokáže ušetriť desiatky eur.
V spolupráci s cestovnou kanceláriou Pelikán prinášame tipy na víkendové pobyty v Nízkych Tatrách s aktuálne výhodnou cenou, ktoré potešia tak páry, ako aj rodiny s deťmi.
Legendárny štvorhviezdičkový hotel Grand Jasná je jedným z tých, ktorý si dovolenkári obľúbili kvôli polohe. Stojí takpovediac priamo na zjazdovke. Hotel ich však láka celoročne vďaka okolitej prírode.
Podľa Grajciarovej je Grand Jasná výbornou voľbou najmä pre rodiny s deťmi. „Zariadenie určite patrí k špičke kategórie tatranských i slovenských kids friendly hotelov. Ponúka tak herný kútik s množstvom hračiek, ako aj spoločenské hry, herné konzoly a veľa športových aktivít pre najmenších.”
Po turistike je zase hosťom k dispozícii relax v jeho wellness centre s bazénom, saunovým svetom či vonkajšou vírivkou s výhľadom priamo na Chopok.
Kratší pobyt v hoteli Grand Jasná na dve noci s polpenziou, spiatočným lístkom na lanovku a vstupom do wellness centra na tri hodiny je v septembrovej ponuke k dispozícii od približne 120 eur na osobu.
Tri Studničky podľa Grajciarovej naopak potešia najmä návštevníkov, ktorí si chcú užiť dovolenku bez detí. Ide totiž o prvý adult friendly hotel v Jasnej.
Aj klienti Pelikána podľa nej často vyzdvihujú najmä pokojnú atmosféru hotela harmonicky spojeného s okolitou prírodou, ktorá v kombinácii s jeho zariadením budí dojem útulného horského zrubu.
„Tri Studničky tiež ponúkajú komorné boutique wellness centrum so saunami, horskou plážou a pre tých odvážnejších i horským potokom Demänovka,” opisuje pobytová špecialistka možnosti osvieženia po túre na vlastných nohách alebo na dvoch kolesách.
Kratší pobyt v hoteli Tri Studničky si môžu dovolenkári v septembrových termínoch nájsť od približne 150 eur na osobu a dve noci s polpenziou, dvojhodinovým vstupom do wellness centra a spiatočným lístkom na lanovku na každý deň pobytu. Bonusom je podľa recenzií hostí skvelá hotelová kuchyňa.
PELIKÁN RADÍ: Chcete zostať v obraze? Stiahnite si našu novú aplikáciu


Nová cestovateľská aplikácia Pelipecky pre mobilné zariadenia s operačnými systémami Android a iOS je k dispozícii bezplatne. Ide vôbec o prvú mobilnú aplikáciu v slovenskom jazyku, ktorá na dennej báze prináša množstvo dôležitých a zaujímavých správ z diania v cestovnom ruchu v kombinácii s aktuálnymi tipmi na výhodné ponuky zájazdov a leteniek. Stiahnuť sa dá v App Store aj v Google Play.
Na južnej strane Chopku sa nachádza trojhviezdičkový hotel Srdiečko, ktorý si návštevníci obľúbili vďaka jeho priamemu prístupu k horskej lanovke. Počas zimy i leta sa tak hotel stáva východiskovým bodom k mnohým turistickým trasám Nízkych Tatier.
Srdiečko, na rozdiel od iných hotelov a stavieb v Tatrách, prešiel podľa Grajciarovej naozaj funkčnou rekonštrukciou, ktorá našťastie zachovala jeho atmosféru horského hotela, v ktorom stále cítiť vôňu čerstvého dreva. „Zároveň spríjemnila a zútulnila jeho prostredie v prospech ubytovaných i neubytovaných hostí,” dodáva.
I wellness centrum hotela Srdiečko je dovolenkárom k dispozícii v cene ubytovania. Tiež ponúka prírodný interiér s dvomi vírivkami, tromi druhmi sáun a bohatú ponuku masáží. 
Návštevníci by nemali vynechať ani pýchu hotela – bar Ski Lounge s výhľadom na Chopok, v ktorom si po dobrom obede môžu dopriať dezert či výbornú kávu.
Dovolenkári môžu aktuálne nájsť pobyt v Hoteli Srdiečko na sedem nocí už od necelých 200 eur na osobu, a to aj v augustových termínoch. V cene je zahrnuté stravovanie vo forme raňajok a vstup do wellness centra.
PELIKÁN RADÍ: Tatry s deťmi? TOP 10 najkrajších tatranských túr


Slovensko je pomerne malá krajina s pomerne vysokými kopcami. Vo svetovom meradle sú síce Tatry často označované ako najmenšie veľhory, no množstvo domácich i zahraničných horolezcov ich radí medzi najkrajšie pohoria sveta. Na jednej strane ponúkajú možnosti na príjemný relax a odpočinok, na strane druhej úžasné zážitky, dobrodružstvo a adrenalín. Tie najkrajšie tatranské túry, na ktoré sa môžete vybrať aj s deťmi, spísali napríklad redaktori cestovateľské magazínu #pelipecky.
Boutique Hotel Pošta v Jasnej s mierne avantgardným dizajnom, ako napovedá jeho názov, vyrástol na mieste bývalej pošty. Tá sa od čias prvej lanovky stala súčasťou regiónu a legendárny hotel ležiaci len na skok od viacerých turistických chodníkov reprezentuje jej slávu do dnešného dňa.
Štvorhviezdičkový Hotel Pošta podľa Grajciarovej ponúka prvotriedny wellness s ubytovaním v izbách s dominantným drevom, ktoré majú v základnom vybavení aj vlastnú selekciu kníh.
„Ide o skvelú voľbu tak pre rodiny s deťmi ako aj páry, ktoré hľadávajú oddych v spojení s akvaparkami. Do tých je to z Hotela Pošta takpovediac na skok,” opisuje špecialistka Pelikána a dodáva, že oddych ponúka aj samotný boutique Wellness & Spa s masážnym bazénom a saunami.
Pobyt v hoteli Pošta s o stravovaním vo forme polpenzie je počas septembrových termínov k dispozícii od približne 150 eur na dve noci a osobu i so spiatočným lístkom na lanovku a denným trojhodinovým vstupom do wellness centra.
Tento článok môžu vďaka našim podporovateľom čítať všetci zadarmo. Pridajte sa k nim teraz aj vy a získajte mnoho benefitov.
Zostaňte v obraze, všetky dôležité novinky vám zašleme na váš e-mail.
Aktivujte si službu a dostávajte upozornenia na najdôležitejšie správy dňa

source