Test | BMW M2 Competition je najlepšie auto na svete, existuje na to 5 pádnych dôvodov
3.6. 2020 10:00 Bavorské kupé dostalo motor z väčšieho modelu M3. Beztak geniálne auto je ešte lepšie, než v minulosti. Našli sme päť dôvodov, pre ktoré si myslíme, že na svete lepšie auto nenájdete.
S radosťou spomíname na ten týždeň, na ktorý sme sa v redakcii tešili už dlho. Na sedem dní ku nám malo zavítať BMW M2 Competition a my sme sa nevedeli dočkať. Zadnokolka, ktorej silu dodáva prepĺňaný radový šesťvalec ladený na 302 kW (410 k), to je dnes už málo vídaný zjav. Nielen to však z obratného kupé robí najlepšie auto na svete. Na toto tvrdenie máme aj ďalšie dôvody.
Z pohľadu exteriéru ide o to BMW, ktoré dnes považujeme za modernú klasiku. Krásne predné svetlá s charakteristickým tvarom a “anjelskym” podpisom, proporčne vyvážené ľadvinky, agresívny nárazník. To všetko okorenené kontrastnou čiernou farbou, ktorá k sebe s pretekárskym sivým lakom patrí ako Michael Schumacher a Ferrari.
Profil je geniálne jednoduchý – dlhá predná časť, kompaktná kabína a potom krátky zadok. Takto má vyzerať športové auto s motorom uloženým vpredu. Za zmienku stojí i široký postoj M2 Competition, ktorý zvýrazňujú masívne a tučné blatníky. Osy predných kolies sú od seba vzdialené 1 579 mm, zadných až 1 601 mm. 
Predné i zadné pneumatiky sú obuté na kovaných 19” diskoch, no rozmery samotných gúm sú rozdielne. Predné definujú cifry 245/35 ZR19 , zadné zasa 265/35 ZR19. Široký zadok M2 Competition zdobia štyri výfukové koncovky s hutným zvukom a moderné LED koncové svetlá. Mimochodom, predné reflektory sú adaptívne, nie však matrix, čiže nedisponujú funkciou vyrezávania. To je prejav veku M2, ktorá nie je najmladšia. Práve preto sa nám však páči a považujeme ju za jedno z najkrajších, ak nie najkrajšie, BMW v predaji.
© 2022 News and Media Holding, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.

source