Hoci do konca jesennej sezóny zostáva ešte zopár týždňov, televízie už začínajú odkrývať svoje novinky budúceho roka. Televízia Joj ako prvá predstavila nové pôvodné seriály, ktoré diváci uvidia na jej obrazovkách. Nebudú chýbať ani zábavné šou či česko-slovenské filmové novinky, ktoré mali v tomto roku premiéru v kinách. Televízia tiež potvrdila spustenie novej streamovacej platformy s názvom Joj Play začiatkom budúceho roka.

Hranica
Nový komediálny seriál sa odohráva na slovensko-ukrajinskej hranici, kde vo fiktívnej obci Krivé žije niekoľko rodín, ktorá sa podieľajú na pašovaní všetkého, okrem ľudí, zbraní a drog. Do pašovania je zapletená aj jedna ukrajinská rodina, ktorá vlastní obchod s potravinami v najbližšej ukrajinskej dedine. Treťou „hlavnou postavou“ sú colníci a príslušníci hraničnej polície, ktorí sa snažia pašerákov odhaliť a prichytiť pri čine.
Novinka je slovenskou verziou chorvátskeho licencovaného originálu Na granici. V jednej z hlavných úloh sa predstaví Braňo Deák, hviezda Oteckov televízie Markíza. Tá potvrdila, že herec sa so seriálom rozlúči a s ním aj jeho seriálová partnerka Ema, ktorú stvárňuje Jana Kovalčíková. 

​Čaja
Druhou komediálnou novinkou je najnovší seriál Petra Kolečka, ktorú zrežíroval jeden z popredných českých režisérov Jan Hřebejk. Tvorcovia avizujú seriál z prostredia modelingu o Ivete z Trebišova. Dievča sa medzi trebišovskou mládežou cíti ako ryba vo vode, ale priveľa času…

source