Tento týždeň pokračuje hlavné pojednávanie v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a príprave vrážd prokurátorov. Na súde sa dnes nečakane rozrozprával aj obžalovaný Tomáš Szabó. V polovici apríla sa síce v kauze prípravy vrážd prokurátorov priznal, no do dnešného dňa odmietol vypovedať. V podcaste budete počuť Tomáša Szabóa, ktorý dnes na súde detailnejšie priblížil ako plánovali vraždy prokurátorov.
Nielen učitelia, ale aj zdravotné sestry žiadajú vyššie mzdy. Na problémy v zdravotníctve upozorňujú dlhodobo. „Napriek tomu, že dnes sa aktívne neozývajú, neaktivizujú, ale táto situácia sa môže pokojne zmeniť aj tým, že sa prísľuby nedodržia. Nevieme zaručiť, aký zvrat nastane,“ hovorí Iveta Lazorová zo Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek. V podcaste budete počuť aj Lukáša Kobera zo Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek.
Ministerstvo zdravotníctva tvrdí, že situáciu rieši a prichádza s novým návrhom, ktorý má zastabilizovať zdravotnícky personál. Denisa Žilová sa v druhej časti bude rozprávať so štátnou tajomníčkou rezortu zdravotníctva Lenkou Dunajovou Družkovskou. „Potrebujeme zastabilizovať personál najmä platmi,“ hovorí v podcaste štátna tajomníčka. No otázkou ostáva, či na to budú peniaze.
Podcast nahrávali Denisa Hopková a Denisa Žilová.
Všetky naše podcasty nájdete na jednej stránke tu. Na odber všetkých nových dielov sa môžete prihlásiť cez iTunes, Google Podcasts alebo Spotify. Sledujte nás aj na facebookovej stránke Podcasty Aktuality.sk alebo na Instagrame.
Tento článok môžu vďaka našim podporovateľom čítať všetci zadarmo. Pridajte sa k nim teraz aj vy a získajte mnoho benefitov.
Zostaňte v obraze, všetky dôležité novinky vám zašleme na váš e-mail.
Aktivujte si službu a dostávajte upozornenia na najdôležitejšie správy dňa

source