Medzi najvýraznejšie kryptomeny posledných dní bezpochyby patrí Solana a taktiež projekt Avalanche. Ich rast je ohromujúci. A s najväčšou pravdepodobnosťou je spôsobený silnými fundamentami. Sú však dobrou voľbou z hľadiska dlhodobej investície?
Mnohí z vás sa pýtajú, čo dokázalo spôsobiť taký silný nárast Solany? Pred pár dňami prišlo k dôležitej výmene v rebríčku trhovej kapitalizácie, keď Solana dokázala získať desiatu priečku, čím zosadila silný projekt UniSwap. Stále to však nie je odpoveďou na otázky. Ohromná sila SOL je spôsobená spustením mosta Wormhole. Okrem toho sa teší výraznej popularite aj NFT platforma Solanart.
Môže ťa zaujímať: Solana (SOL) – Vážny súper ETH, ktorý má potenciál zosadiť ho z trónu?
Z hľadiska projektu Avalanche môžeme vidieť taktiež výrazný nárast, ktorý je spôsobený aktualizovaným vývojom ekosystému. V priebehu augusta spoločnosť oznámila dôležitú spoluprácu so sieťou AAVE a Curve. Vďaka tomuto spojeniu bol vytvorený motivačný program na ťažbu likvidity Avalanche Rush v celkovej hodnote 180 miliónov USD. Tento projekt má do ekosystému DeFi priniesť ďalšie aplikácie. Spúšťačom silného rastu bol aj projekt Avalanche Bridge.
Pre mnoho ľudí, ktorí sledujú trh kryptomien, môžu byť tieto projekty nezaujímavé a radšej dajú prednosť BTC alebo ETH. Projekty Solana a Avalanche určite nepovedali posledné slovo. Z hľadiska dlhodobej investície bude podstatné, čo nové dokážu vývojári týchto projektov priniesť a ako to dokáže ovplyvniť ceny.
O dôležitých aktualizáciách projektu Solana sme ťa informovali v našom článku, ktorý si môžeš prečítať tu: Solana zažíva obrovský hype po spustení aktualizácií – môžeme očakávať korekciu?
Aj keď za posledné hodiny môžeme vidieť menší pokles na Solane, objemy obchodov vykazujú silné čísla. V čase písania tohto článku boli objemy obchodov pre SOL a AVAX na úrovni 2,02 a 1,19 miliardy USD.

source