Kinohit minulého roka Šťastný nový rok sa dočkal pokračovania. Za voľným pokračovaním s podtitulom Dobro došli stoja opäť scenáristka a producentka Adriana Kronerová a režisér Jakub Kroner.
Romantickú komédiu Šťastný nový rok videlo v kinách na prelome rokov 2019 a 2020 280-tisíc divákov. Česko-slovenský kinohit zožal úspech aj na televíznych obrazovkách, kde sa stal so 671-tisíc divákmi druhým najsledovanejším filmom roka po rozprávke Tri oriešky pre Popolušku. Premiéru na obrazovkách televízie Joj, ktorá bola aj hlavným mediálnym partnerom filmu, mal začiatkom decembra minulého roka. 

Príbeh sa začína tým, že Marek (Ján Koleník) požiada o ruku Hanu (Táňa Pauhofová). Nasledujúci dej sa točí okolo ich svadby pri „československom“ mori v Chorvátsku. „Film sme nakrúcali v čase končiaceho lockdownu za prísnych opatrení. Bolo to dobrodružstvo a je malý zázrak, že sa to podarilo a nakrútilo bez ujmy,“ prezrádza Ján Koleník a pokračuje: „Som za to vďačný a nepovažujem to za samozrejmosť. Bola to moja jediná zahraničná cesta počas toho obdobia. Preto na to spomínam aj ako na dovolenku. Dúfam, že sa tá príjemná letná a dovolenková nálada prenesie aj na plátno kín,“ dodáva.
Martin Črep / Šťastný nový rok 2
​​Pre Antóniu Liškovú boli začiatky nakrúcania v spomínanom čase komplikované. „Po dlhom čase som vycestovala do zahraničia a trvalo mi pár dní, kým som sa upokojila. Potom to už bolo ako v rozprávke, nádherné miesto, more, v ktorom sme sa kúpali, hoci bolo 18 stupňov, a moja „slovenská rodina“. Čo viac si želať,“ poznamenáva.
Nakrúcanie pokračovania filmu Šťastný nový rok ako rodinnú akciu vnímala aj herečka Gabika Marcinková. „Jednotku sme tvorili v Tatrách, kde som bola s manželom a našou vtedy päťmesačnou dcérou, za dvojkou sme cestovali až do Chorvátska pre zmenu s dvomi deťmi – dva a polročnou Emou a šesťtýždňovým Jakubom. Čiže väčšina mojej pozornosti smerovala k tomu, aby boli deti spokojné. Čo sa nám viac-menej darilo. No a stretnutie so štábom je pre mňa vždy mimoriadne príjemnou udalosťou. Producentka Adriana Kronerová vie okolo seba zhromaždiť ľudí, ktorí sú vlastne taká ďalšia rodina,“ hovorí.
​​Okrem zvučných hereckých mien z prvého filmu Šťastný nový rok (Zuzana Norisová, Emília Vášáryová, Jiří Bartoška, Tomáš Maštalír, Marek Majeský, Petr Vaněk) sa vo voľnom pokračovaní objavia aj ďalšie herecké legendy (Dagmar Havlová, Jozef Vajda). Hereckú zostavu dopĺňajú aj zahraniční herci: Marco Bonini (Taliansko), Toni Gojanović a Goran Bogdan (Chorvátsko).
Martin Črep / Šťastný nový rok 2
Martin Črep / Dagmar Havlová vo filme Šťastný nový rok 2
Martin Črep / Šťastný nový rok 2
​Šťastný nový rok 2: Dobro došli do kín uvedie distribučná spoločnosť Continental film 26. decembra 2021. Pozrite si prvý trailer:

source