Pred nedávnom sme vás informovali o tom, že Cardano spustí jeden zo svojich najambicióznejších projektov v podobe vlastného stablecoinu. Tento projekt sa stáva realitou, keďže bolo oficiálne vyhlásené jeho spustenie.
Prečítaj si tiež: Ideálne riešenie pre riadenie infraštruktúry štátu? Podľa Hoskinsona je to Cardano!
Všetky dôležité informácie boli oznámené na summite o kryptomenách, ktorý usporiadali britské noviny, ktoré sa zaoberajú správami zo sveta financií, City A. M. Táto udalosť priniesla nové dôležité partnerstvo decentralizovaného protokolu MELD so spoločnosťou Tingo Holdings a Ubuntu Tribe.
V rámci nového partnerstva bude vďaka sieti Cardano umožnené používateľom vypožičiavanie a vkladanie svojich aktív, a to všetko za pomoci stablecoinu, ktorý bude krytý zlatom.
„Naším cieľom je jednoduchosť a prehľadnosť. Zlato bude uložené v trezore. Neskôr bude tokenizované a rozdelené tak, aby sme ho mohli predávať. Je to jednoduchá myšlienka, no má neuveriteľnú silu, pretože sa na ňu môžeme spoľahnúť,“ uviedol Ken Olling, predseda spoločnosti MELD.
Môže ťa zaujímať: Mediálny boom môže Bitcoin pokojne vystreliť na 100k USD – tvrdí veterán Bobby Lee
Ak chceš nakúpiť Bitcoin, Ethereum či iné kryptomeny, jednoznačne odporúčame využiť služby burzy Binance. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky.
Informácie o veľkom projekte stablecoinu boli oznámené na nedávnom summite Cardano 2021. Ujal sa toho Charles Hoskinson. Projekt Djed je definovaný ako algoritmický token, ktorý prinesie overenú cenovú stabilitu.
COTI is the official issuer of Cardano’s stablecoin!
As just revealed during the @CardanoStiftung summit by none other than Charles Hoskinson, COTI will become the official Djed issuer, Cardano's new stablecoin!
Read more: https://t.co/omAxVZUOow$COTI $ADA @IOHK_Charles pic.twitter.com/yschC9wdbd
— COTI (@COTInetwork) September 26, 2021

Čo je však najdôležitejšie, Djed môže svojimi vlastnosťami konkurovať aj tým najväčším stablecoinom na trhu ako je napríklad USDT. Djed má podľa vývojárov robustný dizajn, ktorý ho chráni v prípade trhových kolapsov a nemá žiadnu platobnú neschopnosť, či odliv rezerv.
Z hľadiska neutíchajúcich spoluprác a projektov dosiahol ekosystém ADA nové historické maximum v počte držiteľov.
The number of $ADA Hodlers reached a new ATH this month of 243 thousand addresses holding an aggregated volume of 5.49b ADA.
And at the current price, over 70% of the addresses currently holding ADA are in a state of profithttps://t.co/8ME8STegu5 pic.twitter.com/MnghWKB66X
— IntoTheBlock (@intotheblock) September 27, 2021

Aktuálne teda token ADA vlastní 243 000 užívateľov.

source