Jej frontman Chris Martin sa tak vyjadril vo Vianočnej šou Jo Whiley na BBC Radio 2. „Naša posledná riadna nahrávka vyjde v roku 2025 a potom, myslím, budeme len chodiť na turné,“ vyjadril sa Martin s tým, že formácia možno urobí nejaké spoločné veci s inými umelcami, „ale katalóg Coldplay takpovediac končí“.
Najnovšie vyjadrenie lídra Coldplay je v súlade s tým, čo povedal v čase vydania ich deviateho štúdiového albumu Music Of The Spheres, ktorý sa na trh dostal v októbri. Pre magazín NME sa vtedy vyjadril, že kapela plánuje nahrať 12 albumov, a teda ďalšie tri, a potom skončiť.
Coldplay vznikli v roku 1996 v Londýne. Prvý štúdiový album Parachutes vydali v roku 2000 a vďaka úspešnému singlu Yellow sa dostali do povedomia verejnosti. Na oceňovanú nahrávku nadviazali štúdiovkou A Rush Of Blood To The Head (2002), z ktorej pochádza napríklad skladba Clocks.
Vďaka nej získali prestížnu cenu Grammy. V roku 2005 anglické kvarteto v zložení Chris Martin, Jonny Buckland, Guy Berryman a Will Champion vydalo tretí album X&Y, po ktorom nasledovali nahrávky Viva La Vida Or Death And All His Friends (2008), Mylo Xyloto (2011), Ghost Stories (2014), A Head Full Of Dreams (2015), Everyday Life (2019) a spomenutá Music Of The Spheres. So všetkými pritom dobyli UK Chart. Kapela má na konte napríklad sedem cien Grammy, deväť BRIT Awards, šesť Q Awards či sedem NME Awards.

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

source