Slovenským filmom sa tento rok mimoriadne darí a pokorujú jeden rekord za druhým. Nielen čo sa týka návštevnosti počas otváracieho víkendu, ale aj v celkovej návštevnosti. Prvé dve priečky už patria tento rok hneď dvom slovenským filmom. 
Na začiatku januára prišiel do kín sfilmovaný bestseller Evity Urbaníkovej Všetko alebo nič a hneď sa stal filmovou udalosťou roka. Romantickú komédiu si prišlo pozrieť počas otváracieho víkendu 68 352 divákov, čím sa stal najnavštevovanejším filmom týždňa. Prvú pozíciu si však film drží aj po 10-tich týždňoch premietania, keď sa jeho návštevnosť vyšplhala na takmer 330 tisíc divákov, čím sa dostal na tretiu priečku v najnavštevovanejších filmov od roku 1993. Prvú a druhú priečku si drží Bathory (432 300 divákov) a Fontána pre Zuzanu 2 (343 206 divákov).
Snímka Všetko alebo nič však pokorila aj ďalší rekord. S tržbami cez 1,7 milióna eur zarobila najviac zo všetkých slovenských filmov premietaných v kinách v ére Slovenskej republiky. Viac zarobili len Avatar (2,2 mil. eur), Mimoni (1,9 mil. eur) a Doba ľadová 3 (1,7 mil. eur).
Hneď na začiatku marca ale prišiel do kín film Únos a opäť sa prepisovali tabuľky rekordov. Premiéra filmu prekonala s návštevnosťou 69 354 divákov počas otváracieho víkendu aj Všetko alebo nič alebo minuloročný hit Červený kapitán. Zatiaľ, po troch premietacích týždňoch, si Únos prišlo pozrieť takmer 208 tisíc divákov a na tržbách zarobil 1,1 milióna eur. Patrí mu štvrtá priečka spomedzi divácky najúspešnejších slovenských filmov od roku 1993.
Uplynulý týždeň vplávala do kín Piata loď, prvý slovenský film ocenený na MFF Berlinale od rozdelenia Československa. Ani Krištáľový medveď však neprilákal divákov do kín a rodinnú drámu na motívy rovnomenného románu Moniky Kompaníkovej si prišlo pozrieť len 4 400 divákov.
Filmy slovenskej produkcie alebo snímky, na ktorých sa podieľali Slováci, prilákali vlani do slovenských kín cez 307-tisíc ľudí. Tento rok to je za necelé tri mesiace už viac než pol milióna divákov.A čakajú nás ďalšie potenciálne komerčné hity. V marci to bude 12 Českými levmi ocenený Masaryk, v apríli sa stretnú na filmovom plátne Cuky a Luky a v júni príde do kín prvá časť Hřebejkovej trilógie Zahradnictví, ktorá predchádza kultovým Pelíškom.
Pozrite si všetky slovenské filmy, ktoré budú mať premiéru tento rok:

source