sobota, 3 júna, 2023
ÚvodEkonomikaSlovenská charterová spoločnosť AirExplore prechádza pod Avia Solutions Group, sľubuje si od...

Slovenská charterová spoločnosť AirExplore prechádza pod Avia Solutions Group, sľubuje si od toho rast a rozvoj

Spoločnosť Avia Solutions Group získala slovenskú charterovú leteckú spoločnosť AirExplore. Tá pôsobí v odvetví trinásť rokov a prevádzkuje desať lietadiel typu Boeing 737-800, z toho osem osobných a dve nákladné.

Akvizícia rozšíri leteckú základňu Avia Solutions Group, pozostávajúcu zo 180 lietadiel. Obaja leteckí dopravcovia o tom informovali v piatok v tlačovej správe.

Avia Solutions Group je najväčší svetový poskytovateľ ACMI služieb zameraných na prenájom lietadla s posádkou, údržbu a poistenie. Tieto služby poskytuje aj AirExplore so sídlom a centrálou v Bratislave.

„Vstup do poprednej skupiny leteckých služieb a najväčšieho svetového poskytovateľa ACMI prinesie našej leteckej spoločnosti nielen cenné know-how, ale aj nové obchodné príležitosti a posilní naše pozície na trhu,“ uviedol generálny riaditeľ AirExplore Martin Štulajter. Ako poznamenal, očakávajú rast a rozvoj leteckej spoločnosti.

„Slovensko ponúka dynamické podnikateľské prostredie a slovenská licencia leteckého prevádzkovateľa predstavuje dôležitú výhodu poskytujúcu viaceré možnosti rozšírenia geografického dosahu, ako aj nové letecké spojenia,“ povedal generálny riaditeľ Avia Solutions Group Jonas Janukenas.

Avia Solutions Group je materskou spoločnosťou viac ako sto dcérskych firiem.

Vlastní deväť leteckých spoločností v Európe a v júli tohto roka plánuje založiť novú leteckú spoločnosť v Indonézii, čím rozšíri svoju súčasnú prítomnosť takmer v 70 krajinách sveta.

Skupina zamestnáva približne 11 500 zamestnancov.

source

RELATED ARTICLES

Most Popular