sobota, 3 júna, 2023
ÚvodVeda a technikaSimona Sedlárová sa stala Country manažérkou pre Swappie na Slovensku

Simona Sedlárová sa stala Country manažérkou pre Swappie na Slovensku


Fínsky predajca repasovaných iPhonov Swappie posilňuje svoju pozíciu na slovenskom trhu. Pre Slovenskú republiku spoločnosť vymenovala novú Country manažérku Simonu Sedlárovú, ktorá už pôsobí na rovnakej pozícii v Českej republike. Táto Slovenka má bohaté skúsenosti z marketingu vo veľkých firmách v strednej a východnej Európe – v minulosti napríklad pôsobila v spoločnostiach Bonami či Adidas. V Swappie bude pokračovať v posilnení nového prístupu k nakupovaniu elektroniky a popularizácii udržateľných repasovaných telefónov.

Simona Sedlárová má bohaté skúsenosti ako marketingová a brand manažérka vo významných spoločnostiach v strednej Európe. Niekoľko rokov pôsobila v spoločnosti Adidas, kde sa starala o rozvoj značky Reebok, a ako Brand manažérka ju približovala českým, slovenským a maďarským zákazníkom. Následne zastávala pozíciu Country manažérky v Bonami, kde mala okrem iného na starosti oblasť medzinárodného obchodu a marketingovú stratégiu pre osem trhov vrátane Slovenska, Maďarska, Poľska a Rumunska. Spolupracovala na expanzii na štyri nové trhy (Lotyšsko, Litva, Slovinsko, Chorvátsko). V súčasnosti tiež pôsobí ako mentorka na platforme Femme Palette, kde sa zameriava na podporu žien v ich kariérnom rozvoji.

Skúsenosti v krajinách strednej a východnej Európy a znalosť lokálneho spotrebiteľského správania uplatní aj na pozícii Country manažérky Swappie. Jej cieľom bude budovanie značky na slovenskom aj českom trhu. Simona Sedlárová bude zároveň zodpovedná za finančné a prevádzkové výsledky a marketingovú aj obchodnú stratégiu. „Teší ma, že sa môžem pripojiť k spoločnosti Swappie. Snaha o udržateľnejšie nakupovanie je mi osobne blízka a mám radosť, že túto skúsenosť budem môcť sprostredkovať aj slovenským spotrebiteľom. Slovenský trh s repasovanými telefónmi rastie, no je tu stále priestor pre budovanie dôvery zákazníkov. Verím, že prispejem k tomu, aby sa tento segment zaradil medzi bežné spôsoby nákupu elektroniky,“ hovorí Simona.

Simona_s portret_79.jpeg

Simona Sedlárová. Foto: Swappie

Janne Korpela, Head of Region v spoločnosti Swappie, si cení bohaté skúsenosti Simony Sedlárovej z oblasti budovania značky a digitálneho marketingu. „Chceme naplno využiť Simonine skvelé obchodné výsledky, ktoré pomáhala dosiahnuť v tomto regióne a veríme, že nám jej znalosť slovenských spotrebiteľov výrazne pomôže v rozširovaní našej vízie udržateľného nakupovania elektroniky. Už teraz máme v pláne množstvo zaujímavých vecí a tešíme sa na to, čo nám spolupráca na Slovensku prinesie.“

Swappie na Slovensku dlhodobo investuje do svojho digitálneho marketingu a spolupráce s influencermi, ktorého cieľom je motivácia mladých ľudí k udržateľnejšiemu prístupu pri nákupe elektroniky. S pozíciou novej County manažérky prichádza aj aktívnejšia komunikácia značky na Slovensku.

Swappie

Swappie je najväčšou online platformou pre nákup aj predaj repasovaných chytrých telefónov v Európe. Poslaním spoločnosti je poskytovať zákazníkom vysoko kvalitné a cenovo dostupnejšie telefóny udržateľným spôsobom. V súčasnej dobe pôsobí v 24 európskych krajinách vrátane Švédska, Talianska alebo Nemecka. Na Slovensku pôsobí už dva roky. Swappie výrazne rástlo v roku 2020 s tržbami v hodnote 100 miliónov dolárov, a stalo sa tak od svojho založenia v auguste 2016 najinovatívnejšou a najrýchlejšie rastúcou európskou spoločnosťou. Spoločnosť rozšírila svoj tím na 1 200 zamestnancov a získala celkom 171 miliónov dolárov od investorov. Pre viac informácií navštívte https://swappie.com/sk/.

Informačný servis

source

RELATED ARTICLES

Most Popular