sobota, 3 júna, 2023
ÚvodHudbaShakira sa odmietla dohodnúť s prokurátormi, hrozí jej až osem rokov väzenia

Shakira sa odmietla dohodnúť s prokurátormi, hrozí jej až osem rokov väzenia

Španielska prokuratúra v piatok informovala, že požiada o odsúdenie kolumbijskej popovej hviezdy Shakiry na osem rokov a dva mesiace väzenia, ak bude v očakávanom procese odsúdená za údajné daňové podvody.

Neplatenie daní

Shakira, celým menom Shakira Isabel Mebarak Ripoll, je obvinená z toho, že v rokoch 2012 až 2014 nezaplatila španielskej vláde na daniach 14,5 milióna eur.

Prokuratúra uviedla, že bude žiadať aj pokutu vo výške 24 miliónov eur. Obžaloba podrobne uvádza šesť obvinení voči Shakire.

Speváčka tento týždeň odmietla dohodu o urovnaní ponúknutú prokurátormi a namiesto toho sa rozhodla ísť pred súd. Termín procesu ešte nestanovili.

Shakira úradom už zaplatila

Speváčkin tím pre styk s médiami tvrdí, že Shakira si vždy plnila svoje daňové povinnosti. Je toho názoru, že umelkyňa zložila sumu, ktorú údajne dlhuje, vrátane troch miliónov eur na úrokoch.

Prokuratúra v Barcelone tvrdí, že Shakira strávila v rokoch 2012 až 2014 v Španielsku viac ako polovicu každého z dotknutých rokov, a v krajine tak mala platiť dane.

Shakira nedávno ukončila 11-ročný vzťah s futbalistom FC Barcelona Gerardom Piquém, s ktorým má dve deti. Rodina bývala v Barcelone.

source

RELATED ARTICLES

Most Popular