Spoločnosť Samsung na virtuálnej akcii Unbox & Discover predstavila nové produkty do smart domácnosti pre rok 2022. Patria k nim smart televízory Neo QLED 8K, soundbary a rôzne príslušenstvo. Spoločnosť tiež cieli k väčšej udržateľnosti svojich produktov.
Nové produkty ponúkajú viac než len zábavu. Smart televízor Samsungu sa stáva základným zariadením na hranie, komunikáciu so svetom, prácu a ďalšie aktivity. Mal by sa stať stredobodom domácnosti aj každodenného života. Zároveň by mal spolupracovať s ostatným smart produktami spoločnosti Samsung.
Vylepšené televízory Neo QLED 8K pre rok 2022 by mali pozdvihnúť divácky zážitok na vyššiu úroveň. Ich srdcom je úplne nový procesor Neural Quantum Processor 8K s 20 samostatnými neurónovými sieťami s umelou inteligenciou. Každá z nich dokáže nezávisle analyzovať aktuálne obrazové dáta a optimálne upraviť kvalitu obrazu z akéhokoľvek zdroja.
Procesor Neural Quantum Processor 8K stojí aj za ďalšou technologickou inováciou s názvom Real Depth Enhancer. Táto technológia neustále analyzuje obraz a maximalizuje kontrast tým, že zvýrazní ústredný motív a pritom nijako nespracováva pozadie. Na podobnom princípe funguje aj ľudské oko.
Všetky nové QLED televízory Samsung pre rok 2022 majú certifikát Pantone Validated. Ten svedčí o tom, že nové Samsung televízory verne zobrazia viac ako 2000 odtieňov a taktiež 110 novo pridaných odtieňov pleti podľa štandardov Pantone. Pre pohodlné sledovanie je tu nový režim šetrný pre oči s názvom EyeComfort Mode.
Vynikajúce farebné podanie a vysoké rozlíšenie má podporiť aj skvelý zvuk, ktorý je bohatý na detaily. Procesor Neural Quantum 8K s umelou inteligenciou preto neustále v reálnom čase analyzuje dianie na obrazovke a funkcia Adaptive Sound podľa neho upravuje intenzitu zvuku v jednotlivých reproduktoroch, aby obrazu zodpovedala.
Vlajková loď série Neo QLED 8K má označenie QN900B. Je vybavená audiosystémom s usporiadaním kanálov 6.2.4, výkonom 90 W, podporou Dolby Atmos a technológiou Object Tracking Sound Pro pre priestorové sledovanie objektov na obrazovke. Rovnaká technológia stojí aj za funkciou rozpoznávania smeru hlasu Voice Tracking Sound.
Tá vylepšuje presun zvuku do jednotlivých reproduktorov podľa pohybu postáv na scéne. Televízory novo podporujú aj bezdrôtovú technológiu Wireless Dolby Atmos, čo ich umožní prepojiť s inými zariadeniami bez HDMI káblov. Technológiou Wireless Dolby Atmos je vybavený aj nový soundbar Samsung Ultra Slim Soundbar.
Vylepšením prešlo aj používateľské rozhranie, ktorého základom je osvedčený operačný systém Tizen. Jeho funkcie, nastavenia a obsah sa delia do troch kategórií nazvaných Media, Gaming Hub a Ambient.
Media: V tomto segmente sa nachádza celá ponuka domácej zábavy – videotéka, streamingové aplikácie, IPTV. Divák na jednej stránke uvidí všetky svoje aplikácie, rozpozerané seriály a môže sa k nim kedykoľvek vrátiť.
Gaming Hub: Gaming Hub je nová herná streamingová platforma. Nie je potrebné nič sťahovať, nemusíte mať k dispozícii ani žiadny úložný priestor. Samsung navyše nadviazal partnerstvo s hlavnými hernými streamingovými službami (NVIDIA GeForce NOW, Stadia, Utomik a s ďalšími), takže sa na platforme Gaming Hub onedlho objavia aj ich katalógy.
Ambient: V režime Ambient sa televízor stáva plnohodnotnou súčasťou domácej výzdoby. Obrazovka tak môže splynúť s okolitým nábytkom, môže zobraziť rodinné fotografie alebo môže slúžiť aj ako samostatné digitálne umelecké dielo a zobraziť NFT.
V Samsungu sa tiež snažia zmenšiť uhlíkovú stopu a podieľať sa na vytváraní lepšej ekologickej budúcnosti. Vylepšujú napríklad ekologické vlastnosti svojich balení, na ktoré sa v súčasnej dobe používa o 90 % menej atramentu ako predtým. Počas výroby dochádza k odstraňovaniu svoriek a ďalšieho spojovacieho materiálu, čím sa uľahčí recyklácia.
V modelovej verzii pre rok 2022 sa dočkal vylepšení aj diaľkový ovládač SolarCell – je o 88 % účinnejší ako predchádzajúci typ z roku 2020. Nové diaľkové ovládače sa zaobídu úplne bez batérie, dobíjajú sa prostredníctvom technológie 2,4 GHz Radio Frequency Harvesting voľnou energiou z Wi-Fi routerov.
V nových televízoroch, monitoroch  a diaľkových ovládačoch využíva  Samsung recyklovanú živicu. Najmä pri výrobe monitorov s vysokým rozlíšením sa využíva recyklovaná živica z plastov v oceánoch, ktoré sa zbierajú v prímorských oblastiach, aby sa z neho nestal nebezpečný morský odpad.
Pravidlá diskusie
Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

Sme Android fanúšikovia a nadšenci mobilných technológií. MojAndroid.sk je najčítanejšia stránka o Androide na Slovensku
Copyright © 2010-2022 MojAndroid.sk (ISSN 1338- 6700) Virtual studio spol. s r.o., Android je ochranná známka spoločnosti Google LLC., Webdesign by kennymax
+

source