Kryptomagazin.sk: Daniel, nedávno si nastúpil v burze Binance na pozíciu komunitného a marketingového manažéra pre Českú a Slovenskú republiku. Na pozícii si nahradil Mayu Bershevu. Vieš sa nám na úvod predstaviť, povedať kto si a aké sú tvoje hlavne ciele na rok 2022?
Daniel: K Binance som sa pridal, pretože kryptomeny považujem za vzrušujúce. Páči sa mi ich dynamika a stotožňujem sa s tvrdením „Crypto never sleeps” (kryptomeny nikdy nespia). Som šťastný, že môžem byť pri rozvoji tohto stále relatívne mladého odvetvia, ktoré má potenciál zmeniť svet.
Moje predchádzajúce pracovné skúsenosti boli zamerané skôr na budovanie organickej návštevnosti medzinárodných finančných porovnávačov prostredníctvom optimalizácie pre vyhľadávače a obsahový marketing. Kryptomenám som sa tak pred Binance venoval len čiastočne, ale fascinovali ma.
Svoju súčasnú úlohu v Binance vnímam ako doteraz najväčšiu profesionálnu výzvu, no zároveň sa snažím nepripúšťať si tlak, ktorý prináša. Chcem stavať na skvelých základoch, ktoré pre českú a slovenskú komunitu postavila Maya.
Ešte pred nástupom som si určil 3 hlavné piliere, ktoré považujem za dôležité a v roku 2022 by som ich chcel postupne napĺňať. Sú nimi bezpečnosť, vzdelávanie a spolupráca a môžeme si ich predstaviť ako také spojené nádoby.
Ak chceme priblížiť kryptomeny širšej verejnosti a prispieť tak k ich širšej a rýchlejšej adopcii, musíme ľudí kontinuálne vzdelávať. To sa nepodarí výkonnostným marketingom, ani platenými reklamami zo dňa na deň. Vyžaduje si to neustále šírenie osvety a dôraz.

Binance chce byť v tomto smere lídrom, a to nielen na českom a slovenskom trhu. Chcem pokračovať v organizácii pravidelných online aj offline podujatí. Nimi chcem zvyšovať povedomie o našej značke, produktoch a odvetví od začiatočníkov až po pokročilých užívateľov s dôrazom na bezpečnosť, ktorá je s kryptomenami úzko prepojená.
Naša platforma môže obzvlášť pre začiatočníkov pôsobiť zložito a nedostupne hlavne preto, že okrem klasickej burzy dnes poskytujeme veľmi široké portfólio iných užitočných produktov a služieb. Chcem ukázať, že ich používanie je jednoduché a pre nováčikov veľmi užitočné.
Postupne chcem taktiež pracovať na rozvoji už existujúcich a nových partnerských vzťahov. V Česku a na Slovensku je veľa zaujímavých projektov a šikovných ľudí, s ktorými by sme chceli spolupracovať.
Kryptomagazin.sk: Burza Binance je aktuálne najväčšia kryptomenová burza na svete. Prečo je to podľa teba tak a kde vidíš výhodu v porovnaní s ostatnými burzami a zmenárňami?
Daniel: Hlavným cieľom Binance je používateľ na prvom mieste. Každé naše rozhodnutie je založené na tom, či je prínosom pre našich používateľov a pre ich bezpečnosť v tomto neustále sa vyvíjajúcom sa priestore.
Ako som spomínal, disponujeme širokým portfóliom produktov, ktoré našim používateľom poskytujú prakticky všetko, čo súvisí s kryptomenami, pod jednou strechou.
Pri začiatočníkoch kladieme dôraz na vzdelávanie a zjednodušenie registrácie a samotného obchodovania. Máme k dispozícii Binance akadémiu. Tá je momentálne dostupná okrem angličtiny a češtiny v ďalších 21 jazykoch, no v najbližšom období plánujeme jej spustenie aj v slovenčine.

Pokročilí používatelia môžu využívať pokročilé grafy, obchody alebo vlastné API kľúče a zložitejšie, respektíve rizikovejšie formy obchodovania na páku či futures.
Na druhej strane, poskytujeme zázemie pre implementáciu kryptomenových platieb v podnikoch, vydávame vlastnú debetnú kartu, neustále rozvíjame produkty s cieľom priniesť užívateľom čo najlepšiu skúsenosť. Sme vedúcou svetovou platformou, momentálne podporujeme výber, obchodovanie a vklad viac ako 400 kryptomien.
Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov. Návod ako kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.
Kryptomagazin.sk: V poslednom roku prišlo do kryptomenového sveta veľa nováčikov a s nimi aj stovky otázok, ktoré nám chodili do redakcie každý deň. Týkali sa hlavne toho, ako kúpiť Bitcoin. Je zložité na burze nakúpiť Bitcoin a čo všetko pre nákup potrebujem?
Ak chcete kúpiť akúkoľvek kryptomenu, Binance je najlepšou voľbou. Nakupovanie kryptomien robíme rýchlym, jednoduchým a bezpečným. Existujú dva hlavné spôsoby, ako kúpiť bitcoiny na Binance za hotovosť: môžete prepojiť svoju debetnú/kreditnú kartu alebo bankový účet prostredníctvom navrátených SEPA platieb.
Druhou možnosťou je kúpiť kryptomeny priamo od iných používateľov na Binance P2P. Nákup bitcoinov nemusí byť drahý. S Binance si môžete kúpiť zlomok jedného Bitcoinu, napríklad už za 15 eur.
Verím, že aj nováčik zvládne nakupovanie kryptomien na Binance na pár kliknutí.
Kryptomagazin.sk: Aké marketingové aktivity plánujete v Česku a na Slovensku?
Daniel: Vo svete kryptomien sa marketing vzhľadom na dynamiku odvetvia plánuje na kratšie obdobie. V dlhodobom horizonte zas budujeme komunitu.
Samozrejme, chceme zvyšovať akvizíciu nových používateľov, táto metrika je ale úzko prepojená s trhovým sentimentom. Už existujúcich používateľov chceme ďalej aktivizovať a zvyšovať ich konverziu. „Spiacich” zákazníkov chceme zas motivovať ku akcii.
Česko a Slovensko sú relatívne malé a uzatvorené trhy, čo je pre nás svojím spôsobom výhoda. Dokážeme tu lokálne testovať, či naše nápady a kampane fungujú. Ak aj sú stratové a neúspešné, nebolí nás to tak, ako keby sme ich prvýkrát testovali na vyspelejších, väčších trhoch.
Na začiatku roka sme robili prieskum medzi našimi zákazníkmi. Ten nám dal priamu spätnú väzbu na to, čo by sme mali priorizovať.
Vo veľmi dobrom svetle sa v posledných mesiacoch ukazuje Binance Earn. Táto funkcia, zjednodušene povedané umožňuje pasívne zhodnocovanie vašich nakúpených kryptomien aj bez priameho obchodovania vo forme flexibilného sporenia, uzavretého sporenia, stakingu alebo automatického investovania.
Pochopiteľne, záujem o pasívny príjem v tejto podobe je na vzostupe najmä v štátoch, kde sa úroky na sporiacich účtoch v bankách blížia k nule, ak nie k mínusu. Uvedomujeme si, že je to stále alternatívny systém, ale svet sa mení.

Kryptomagazin.sk: Nedávno sme sa dozvedeli, že burza Binance už nebude ponúkať služby pre takzvaných neoverených používateľov, alebo aj noKYC. Ako to ovplyvňuje služby na burze a je zložité v tejto dobe si u vás vytvoriť účet, prípadne obchodovať kryptomeny?
Daniel: Rovnako ako iné finančné inštitúcie, napríklad banky, aj Binance vyžaduje overenie KYC pre nepretržitý prístup ku svojim službám. KYC pomáha prispievať k transparentnosti kryptomien a ochrane našich používateľov, zároveň ochraňuje pred praním špinavých peňazí.
Absolvovanie overovacieho procesu je jednoduché, takže verím, že to nebude problém pre nikoho, kto chce začať na Binance. Samozrejme, aj my na dennej báze riešime neúspešné pokusy o verifikáciu účtov. Vo väčšine prípadov dochádza k odmietnutiu verifikácie pre nedostatočnú kvalitu predložených dokumentov, ktoré často iba stačí nahrať v lepšej kvalite.
Používateľov kladieme na prvé miesto a ochrana ich údajov je kľúčovou záležitosťou. Bezpečnosť je pre nás najdôležitejšia a osobné údaje nezdieľame zbytočne. Platforma Binance je bezpečná.
Pozri si aj návod na burzu Binance:

source