Tri novinky zo série 9 si nájdu používateľov v skupine menej aj stredne náročných.
Značka je u nás známa svojimi cenovo dostupnými smartfónmi. Nechce obsadiť najspodnejšie cenové alebo výkonové hladiny. Všetky tri novinky majú zhodne trojicu fotoaparátov, avšak v odlišnej konfigurácii.
Základom je Realme 9i, čo je smartfón z nižšieho segmentu. Svojou cenou sa dimenzuje do segmentu smartfónov v hladine 200 eur. Je na výber v dvoch pamäťových verziách. Ako úplne najlacnejší je model 4 / 64 GB za 219 eur. Len o 20 eur drahší je tu model 4 / 128 GB. Ten sa oplatí viac a nešetrite tých 20 eur. Na kapacite RAM nezískate, tu výrobca použil rovnakú veľkosť, prilepšíte si ale interným úložiskom.
Realme 9i má veľmi pekné a užitočné spracovanie zadnej strany. Strana je matná, no treba počítať s odtlačkami prstov. Audio konektor zostal na spodnej strane. Chválime tento prístup, nech je ako chce. Ak ho niekto využije, bude to skôr používateľ z tejto cenovej skupiny smartfónov. Na beh systému je tu postačujúci procesor Snapdragon 680. Jediný z trojice telefónov nemá podporu 5G, čo je dané typom CPU. Aj napriek menšej kapacite RAM, dostávate špeciality.
Jednou z nich je 90 Hz displej. Je to mierny pokrok a rozhodne dostanete aj pri tejto frekvencii lepší zážitok z prehliadania. Rovnako aj nabíjanie na úrovni 33 W pri 5000 mAh batérii. Nie je to najrýchlejšie nabíjanie na trhu, no stále je výrazne rýchlejšie, ako pri väčšine (a to výrazne drahších) smartfónov Samsung. Perličkou sú potom duálne reproduktory.
Foto výbava
Realme 9 Pro 5G je v poradí druhý, ak ideme smerom k lepšej výbave. Toto už je smartfón vo vyššej cenovej triede a je to poznať najmä na výbave. Nielen na tom, že už je 5G vďaka silnejšiemu procesoru Snapdragon 695 ale aj pamäťovou výbavou. Tu sú teraz dve rovnaké úložiská a to s kapacitou 128 GB. Máte ale slobodu v rozhodovaní, akú RAM si zvoliť. Základných 6 GB síce príde v tejto verzii telefónu na 319 eur, no odporúčame 8 GB. To vás vyjde na 349 eur, zatiaľ ale nie je dostupný na slovenskom obchode Datacomp.sk. Ak si totiž kúpite verziu s väčšou kapacitou pamäte, budete mať rezervu do budúcna najmä pri práci s viacerými aplikáciami.
Tu už je zároveň vidno, že stredná trieda v cenovke okolo 300 eur poskytuje výrazne posilnené parametre. 120 Hz displej je niečo, čo si určite všimnete a plynulosť obrazu pri rolovaní textu bude vidno. Ak ste to doteraz nevideli, je to zážitok. Rovnako aj tu je 5000 mAh batéria s 33 W nabíjaním. Rozlíšenie fotoaparátu je vyššie a to 64 Mpx a výrobca tu priniesol aj špecializáciu na fotenie nočných fotografií (funkcia Nightscape).
Foto výbava
Realme 9 Pro+ 5G ako najvybavenejší smartfón ukazuje to najlepšie zo série 9 v tomto roku. Rozmerovo je dokonca menší ako Realme 9 Pro 5G. Jeho cenovka je stanovená na 419 eur vo verzii 8 / 256 GB. Existuje aj verzia 6 / 128 GB, ten nie je u nás dostupný. Bolo by to zbytočné a rozhodne by sme neodporúčali 6 GB RAM vo vlajkovej lodi.
Tu je ale jedna zmena a namiesto procesora Snapdragon výrobca použil MediaTek Dimensity 920 5G. Je to rýchly procesor ku ktorému nemáme výhrady. Určite sa ho nebojte. Za svoje peniaze získate rýchly telefón. Trochu nešťastné je použitie iba 90 Hz displeja. Nebude to kritická vec, pretože displej je typu Super AMOLED. Toto je jednoznačná výhoda a je to najlepší displej spomedzi trojice týchto telefónov.
Nabíjanie tohto modelu je až s výkonom 60 W, no je tu len 4500 mAh batéria. Aj preto nie je telefón najväčší z celej série, čo sa dá napríklad sledovať u Samsungu a jeho označovaní a rozmeroch s navyšovaním výbavy.
Foto výbava
Zapožičal: Datacomp.sk
Prečítajte si aj:
Ďalšie tlačové správy >>

source