štvrtok, 23 marca, 2023
ÚvodZdraviePrirodzené spôsoby, ako si udržať zdravé biele zuby

Prirodzené spôsoby, ako si udržať zdravé biele zuby


Krásne biele zuby sú pýchou každého človeka a bezchybný úsmev priamo ovplyvňuje náladu a úspech jeho majiteľa, no málokedy je niekto obdarený týmito vlastnosťami od prírody. Väčšina si pomáha špeciálnymi prípravkami alebo podstúpi bielenie zubov u stomatológa. Ako si udržať zdravé biele zuby čo najdlhšie? Na to vplýva viacero faktorov. Napríklad vaše hygienické návyky. Dôležitá je pravidelnosť v umývaní zubov, aby boli silné a zdravé. Ako však na ich farbu?

Bielenie zubov je kapitola sama o sebe. Zuby udržať dlhodobo biele je náročné, pretože na ne vplýva vaša životospráva a aj vonkajšie vplyvy.

1. Udržujte žiarivý efekt

Efekt bieleho úsmevu je potrebné udržiavať zubnou pastou s bieliacimi účinkami. Nenechajte sa však zmiasť reklamou, pretože nie každá pasta má skutočne účinky, aké sa píšu. Poraďte sa s odborníkom.

2. Obmedzte tekutiny s farbiacim účinkom

Existujú nápoje, ktoré vášmu úsmevu značne škodia. Nie je nutné ich úplne vysadiť, ale aspoň výraznejšie obmedziť. Káva, čaj, malinovky, víno sú tekutiny, ktoré farbia vaše zuby. Naopak taká čerstvá zelenina pomôže k ich čisteniu.

3. Fajčenie sa podpíše aj na zuboch

V neposlednom rade by ste mali brať do úvahy, že fajčenie škodí nie len vašim pľúcam, pleti, ale aj vašim zubom. Žltnúci efekt je závislý aj na intenzívnosti fajčenia.

4. Umývať a umývať

Nezabúdajte na najdôležitejšiu časť a tou je samotné čistenie zubov. Zostáva fakt, 2-3 razy denne by ste mali používať zubnú kefku a minimálne raz za deň, by ste mali užiť ústnu vodu. Ideálne pred spaním.

source

RELATED ARTICLES

Most Popular