Oddýchnite si pri mori a ešte vám čosi ostanete k dobru! Spoznajte najlacnejšie dovolenkové destinácie pre rok 2022.
Oddýchnite si pri mori a ešte vám čosi ostanete k dobru! Spoznajte najlacnejšie dovolenkové destinácie pre rok 2022.
Leto je už za rohom a mnohí Slováci ešte len plánujú, kde by strávili svoju tohtoročnú slnečnú dovolenku. Ak chcete ušetriť čosi v peňaženke, no zároveň túžite po mori, slnku a zaujímavej lokalite, nemusíte zostať na Slovensku.
Portál schengenvisain­fo.com zaostril na 36 obľúbených dovolenkových destinácií, pričom porovnával ceny ôsmich položiek, ktoré si počas relaxu doprajeme najčastejšie alebo sa bez nich nezaobídeme. Výsledok?
V troch prímorských krajinách za trojchodovú večeru pre dvoch s vínom, fľašu piva, pohár vína, plechovku Coca-Coly, veľkú fľašu vody, kávu, opaľovací krém a prípravok proti hmyzu, zaplatíte niečo tesne cez 30 eur. No uznajte, že na Slovensku by vás to stálo viac!
Ktoré sú cenovo najdostupnejšie dovolenkové destinácie pre rok 2022? Prvé miesto si uchmatlo Turecko, konkrétne prístavné mesto a turistické letovisko Marmaris. V krajine polmesiaca všetky uvedené položky neprevýšili hodnotu 31,45 eur.
Na druhom mieste sa umiestnilo Slnečné pobrežie v Bulharsku, kde by ste v rámci reprezentatívneho nákupu nechali 31,52 eur. Trojku najlacnejších lokalít uzatvára portugalské Algarve. „Nákup stojí o 25 % menej ako v španielskej destinácii Costa del Sol, ktoré skončilo na štvrtom mieste,“ informuje o najjužnejšom regióne Portugalska schengenvisain­fo.com.
Naopak, hlavné mesto Islandu – Reykjavík – je najdrahšou destináciou v prieskume. Za ním nasleduje Barbados a Dubaj, ktoré zaznamenali 20 % nárast cien.
Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona
©2020 Autorské práva sú vyhradené.

source