14.12. 2021 0:00 V Chicagu sa koncom Novembra konal už 107. ročník kongresu Rádiologickej spoločnosti v Severnej Amerike (RSNA), na ktorom boli predstavené najnovšie inovácie z oblasti medicínskej diagnostiky.
Prevratné novinky v podobe revolučných CT aj MR prístrojov predstavila spoločnosť Siemens Healthineers.
Revolučná technológia a presnejšia diagnostika s nižšou dávkou žiarenia. To je stručná charakteristika prvého CT prístroja NAEOTOM Alpha od spoločnosti Siemens Healthineers s celosvetovo unikátnou Quantum technológiou, ktorá otvára novú éru komplexných vyšetrení. Dokáže zobrazovať najjemnejšie tkanivové štruktúry s priestorovým rozlíšením až do 0,11 mm, kalcifikáty v cievach, či metastázy v kostiach a prináša pacientovi detailnejšiu diagnostiku pri vyššom komforte.
NAEOTOM Alpha je svetový unikát a je výsledkom takmer 15-ročnej náročnej práce na výskume a vývoji novej technológie. Skutočnosť, že vývoj tohto CT prístroja predstavuje jeden z najväčších pokrokov v tejto oblasti za poslednú dekádu, potvrdzuje aj vyhlásenie Americkej liekovej agentúry (FDA).
Základom prevratnej Quantum technológie, ktorú špecialisti v Siemens Healthineers vyvinuli, je nový jedinečný detektor počítajúci fotóny (častice elektromagnetického žiarenia), vďaka ktorému je možné prekonať obmedzenia súčasných CT detektorov. Revolučný význam zavedenia novej technológie počítačovej tomografie do praxe by sa dal prirovnať k prechodu od čierno-bielej fotografie k farebnej digitálnej snímke.
Prvý revolučný CT prístroj bude už začiatkom 2022 dostupný aj pre pacientov na Slovensku.
Unikátny, cenovo dostupný celotelový MR skener MAGNETOM Free.Star, umožňujúci ľahší prístup k zobrazovaniu magnetickou rezonanciou je súčasťou najnovšej generácie skenerov. Vynikajúca kvalita obrazu je dosiahnutá pomocou digitálnych technológií, využívajúcich umelú inteligenciu. MAGNETOM Free.Star je spolu so svojim „súrodencom“ MAGNETOM Free.Max založený na novej 0,55 T platforme „High-V MRI“ a sú to najmenšie a najľahšie celotelové MR skenery, aké doposiaľ spoločnosť Siemens Healthineers vyrobila.
Pre skenery High-V MRI už nie sú potrebné veľké zásoby hélia ani náročné stavebné úpravy priestorov. Výrazne znížená spotreba energie má pozitívny vplyv aj na prevádzkové náklady, ktoré sú počas celého životného cyklu zariadenia až o 30 percent nižšie ako pri bežných MR skeneroch.
Prvý MR prístroj na Slovensku s jedinečnou a úplne revolučnou technológiou MAGNETOM Free.Max je v procese inštalácie a bude už čoskoro k dispozícii pacientom najmä zo stredoslovenského regiónu.
Starostlivosť o veľké trávnaté plochy si vyžaduje výkonný stroj so silným motorom. Väčšina užívateľov tak stojí pred zásadným rozhodnutím – klasická motorová kosačka alebo záhradný traktor? Kedy sa vám oplatí zakúpiť traktorovú kosačku, aké sú jej výhody a využitie? Pozrime sa spoločne, čo skrývajú jej nože.
Spoločnosť MH Manažment, a.s. vyhlasuje verejné súťaže na predaj cenných papierov nasledovných emitentov vo vlastníctve spoločnosti MH Manažment, a. s.:
Vláda nariadila disciplinované, šetrné hospodárenie v rozpočtových orgánoch, čím reaguje na energetickú krízu spôsobenú sankciami voči Rusku
Nový sankčný zoznam bol podľa neho pripravený v reakcii na ruské „provokácie", ako označil mobilizáciu vojakov a „fingované" referendá
Predplaťte si TREND. Viac článkov, menej reklamy, nižšia cena.
© 2022 News and Media Holding, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.

source