sobota, 3 júna, 2023
ÚvodVeda a technikaPrevencia zachraňuje životy, prehľad o nej pomôže udržať aplikácia VšZP

Prevencia zachraňuje životy, prehľad o nej pomôže udržať aplikácia VšZP


Prevencia dokáže včas odhaliť rizikové faktory kardiovaskulárnych či onkologických ochorení, vysoký krvný tlak, prediabetes alebo vysokú hladinu cholesterolu. Že si nepamätáte, kedy ste naposledy absolvovali prevenciu? V takom prípade si stiahnite mobilnú aplikáciu VšZP, vďaka ktorej získate prehľad o absolvovaných preventívnych prehliadkach, ale aj o tých, na ktoré máte nárok.

Vďaka apke máte prehľad o svojom zdraví a jej užitočné funkcie vám uľahčia manažovanie vášho zdravia a zdravia celej rodiny. Aplikácia včas upozorní na blížiaci sa termín preventívnej prehliadky vás či vašich detí. Ak bezodkladne potrebujete lekára, nasmeruje vás do najbližšej ambulancie, pohotovosti či lekárne v okolí.

Aplikácia tiež znamená koniec nosenia vášho fyzického preukazu poistenca či kartičky poistenca vašich detí. Všetko už nájdete elektronickej forme a to vrátane Covid preukazov EÚ či Európskeho preukazu zdravotného poistenia. Vďaka aplikácii máte tiež po ruke zoznam nevybratých elektronických receptov, ako aj informáciu, či k predpísanému lieku existujú aj lacnejšie alternatívy s rovnakou účinnou látkou.

Aplikáciu môžu využívať už aj vaši tínedžeri od 15 rokov. Zníži sa tak riziko, že mladý človek stratí dôležité dokumenty. Bezpečnosť vás aj tínedžerov zvyšuje aj sprístupnenie SOS karty prvej pomoci v aplikácii. V karte je možné vyplniť kontakt v prípade núdze, alergie, krvnú skupinu aj chronické ochorenia. Všetky tieto dôležité veci sa zobrazia aj na uzamknutej obrazovke smartfónu.

Aplikácia je navyše viacjazyčnou a klientom je prístupná už aj v anglickom a maďarskom jazyku. VšZP je jedinou zdravotnou poisťovňou na Slovensku, ktorá svoju mobilnú aplikáciu sprístupnila klientom v maďarčine.

VšZP myslí aj na samoplatiteľov poisteného. Preddavky či nedoplatky na zdravotnom poistení môžu SZČO a samoplatitelia zaplatiť priamo v mobilnej aplikácii prostredníctvom platobnej karty, prepojením na internet banking alebo cez Google Pay a Apple Pay. Ponúka aj históriu platieb poistného za posledné 2 roky.

Darcom krvi zas aplikácia ponúka možnosť registrácie každého odberu, za ktorý od poisťovne získavajú balíček vitamínov. V aplikácii okrem iného získava poistenec aj prehľad o dostupných benefitoch v rámci Peňaženky zdravia.

Informačný servis

source

RELATED ARTICLES

Most Popular