viac k téme Rusko-Ukrajinský konflikt
Ak ste zamestnaní na dohodu alebo na dobu určitú, máte pri výbere pôžičiek a úverov ťažšiu pozíciu, ale vopred nie je nič stratené. Viaceré banky aj nebankové spoločnosti pozerajú na bonitu klienta komplexne a vybaviť si aspoň menší úver nie je problém pre každého, kto má pravidelný príjem. Závisí však aj od jeho celkovej bonity.
Ak si chcete požičať, prvým predpokladom je mať pravidelný príjem. Pokiaľ ste zamestnancom na dohodu, musíte vykonávať prácu určité obdobie a nesmiete byť pred ukončením dohody. To isté platí aj pri zamestnancov na dobu určitú, kde majú banky aj nebankovky obvykle podmienku, že žiadateľ už musí mať odpracované aspoň 3 mesiace a zároveň nesmie byť v období posledných 3 mesiacov práce na dobu určitú.
Druhou dôležitou podmienkou je, aby bol príjem v dostatočnej výške. Čím vyšší je, tým vyššie sú šance na získanie pôžičky. Tretia podmienka sa týka úverovej histórie a aktuálnych finančných záväzkov. Nesmiete mať negatívny záznam v registroch dlžníkov alebo úverových registroch. Ak máte exekúciu, na pôžičku od seriózneho poskytovateľa môžete rovno zabudnúť.
Dohodári, ako sa hovorovo tejto skupine pracujúcich hovorí, to majú ťažšie. Vzhľadom na legislatívne obmedzenia zárobku prostredníctvom práce na dohodu je možné získať spravidla len menšie úvery. V banke väčšinou bez dostatočne bonitného spoludlžníka úver nezískate, malé a rýchle nebankové pôžičky však môžete skúsiť.
Požičať si za istých okolností môžete napríklad tieto úvery:
Pôžičkomat je veľmi dobrým príkladom pôžičiek dostupných naozaj pre každého a aj pre ľudí pracujúcich na dohodu. Ide o krátkodobé pôžičky bezúčelového typu, ktoré poskytuje nebankovka aj mamičkám na MD, študentom alebo dôchodcom. Požičať si môžete online, pričom vybavenie netrvá dlhšie ako pár minút a peniaze vám prídu priamo na účet.
Toto sú podmienky pôžičky:
Druhým príkladom menšej pôžičky, ku ktorej sa dostanete len vtedy, ak máte nejaký príjem, je pôžička od spoločnosti Fair Credit. V tomto prípade už ide o väčší úver s dlhšou splatnosťou, ktorý sa hodí aj vtedy, ak potrebujete väčšiu sumu na dlhšie obdobie. Na vybavenie nepotrebujete dokladovať účel pôžičky a nepotrebujete ani mať ručiteľa.
Požičať sa dá:
Spotrebiteľské pôžičky pre ľudí s príjmom z pracovnej činnosti ponúka aj známa nebanková spoločnosť Profi Credit. Ak máte nečakané výdavky, ale napríklad aj vtedy, ak si chcete kúpiť spotrebič do domácnosti alebo potrebujete viac finančných prostriedkov, môžete si požičať tento bezúčelový úver. Na vybavenie musíte mať pravidelný príjem a vek nad 18 rokov.
Pokiaľ splníte podmienky, môžete získať:
Pokiaľ vás neosloví žiadna ponuka nebankových pôžičiek alebo ak vám žiadna z vyššie uvedených nebankových spoločností nepožičia, môžete skúsiť ešte aj súkromné pôžičky. Tie nájdete najčastejšie v riadkovej inzercii v novinách alebo na internete a ide obvykle o pôžičky poskytované na základe Občianskeho zákonníka a na základe Zmluvy o pôžičke.
Pri týchto úveroch si ale dajte pozor na tieto veci:
Ak pracujete ako zamestnanec na dobu určitú a nie ste ani v skúšobnej dobe a ani vo výpovednej lehote, máte prístup k nebankovým spotrebiteľským úverom aj bankovým úverom s výnimkou hypoték. Tie vám takmer žiadna banka neposkytne, aj keď závisí od vašej individuálnej situácii a finančnej kondícii.
Tu je niekoľko príkladov pôžičiek, ktoré môžete získať:
Známa finančná a splátková spoločnosť Quatro ponúka nielen účelové úvery, ale aj bezúčelovú pôžičku na čokoľvek. Tú môže získať každý, kto má pravidelný a trvalý príjem, pričom rozhoduje nielen typ a výška príjmu, ale celkové posúdenie bonity žiadateľa. Výhodou pôžičky je rýchle a jednoduché vybavenie cez internet s minimom administratívnej záťaže.
Ak sa rozhodnete pre pôžičky Quatro, môžete získať:
Známa nebanková spoločnosť Slovenská požičovňa ponúka tiež spotrebiteľský úver s rýchlym vybavením pre každého, kto má pravidelný a dostatočný príjem. Najľahšia pôžička, ako sa jej bezúčelový úver volá, je dostupná do 24 hodín vďaka veľmi rýchlemu posúdeniu žiadosti. Každý vo veku od 21 do 75 rokov s trvalým príjmom ju môže získať online.
Získať sa dá za týchto podmienok:
Ak máte trvalý príjem a potrebujete si požičať, môžete vyskúšať aj Home Credit. Spoločnosť má vo svojej ponuke splátkové úvery, ale napríklad aj refinančnú pôžičku, kreditné karty alebo pôžičku na rekonštrukciu. Univerzálna je jej Hotovostná pôžička, čo je bezúčelový spotrebiteľský nebankový úver. Peniaze je možné mať už do druhého dňa od podpisu zmluvy.
Hotovostnú pôžičku si môžete vybaviť:
V bankách môžete na základe práce na dobu určitú získať spravidla tri typy úverov. Prvým je kreditná karta, ktorá ponúka ako benefit bezúročné obdobie. Druhým typom je kontokorent, čiže povolené prečerpanie k účtu. To sa dá získať najmä na základe obratov na bežnom účte. Tretím typom je spotrebný úver, ktorý ponúka väčšina bánk ako bezúčelovú pôžičku.
V prípade spotrebného úveru môžete získať:

1. Vyhýbajte sa pôžičkám, kde sa neoveruje bonita a nevyžaduje sa vôbec dokladovanie príjmu. Pokiaľ nejde o licencovaného poskytovateľa, zrejme bude úver predražený.
2. Pri požičiavaní myslite na to, aby ste vedeli úver bez problémov splácať. Nepožičiavajte si príliš veľa a vždy si dobre prepočítajte, koľko budete musieť vrátiť.
3. Ak pracujete na dobu určitú a viete, že vám pracovnú zmluvu predĺžia, vaše prvé kroky by mali smerovať do banky. Tu získate určite najvýhodnejšiu ponuku.
4. Ak si chcete vybaviť hypotéku, mali by ste sa snažiť získať pracovnú zmluvu na trvalý pracovný pomer a dobu neurčitú. Tak sa vaše šance totiž radikálne zvýšia.
Kto si chce vybaviť úver pohodlne a s porovnaním, pre toho je určený náš online porovnávač pôžičiek. Na jednom mieste nájdete prehľad všetkých úverov od overených poskytovateľov. Môžete si porovnať limity a úroky úverov, ich finančné parametre a ďalšie podmienky. Ak budete mať záujem, môžete odoslať žiadosť o pôžičku a vybaviť si ju cez internet z pohodlia domácnosti.
Pôžička od 50 € do 7000 € na 7 dní až 42 mesiacov:

Súhlasím s podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Na tejto stránke môžu byť umiestnené reklamné odkazy, alebo reklamné produkty.

source