Veľa ľudí si ponecháva na bežnom účte vyšší objem svojich peňazí, aj keď im neprinášajú skoro žiadne zhodnotenie. Neuvedomujú si, že môžu veľa  získať vďaka iným bankovým, poistným či investičným produktom. Je preto správne občas prehodnotiť, ako a kde sú peniaze uložené.
CSOBFinancie_nowat
ČSOB prináša niekoľko praktických rád, ako rozložením svojich financií do viacerých produktov môže človek svoje peniaze lepšie zhodnotiť.
Na trhu je množstvo sporiacich a investičných produktov – ako si z nich však vybrať?
Prinášame niekoľko tipov.
Pravidelné sporenie je ako snehová guľa, ktorú pustíte z kopca. Aj prostredníctvom malých súm dokáže postupne pri pravidelných vkladoch „nabaľovať“ objem peňažných prostriedkov.
Sporiaci účet predstavuje už povinnú výbavu k bežnému účtu. V ČSOB navyše klienti, ktorí aktívne využívajú svoj bežný účet, získajú o 0,50% p.a. vyššiu úrokovú sadzbu. Veľkou výhodou sporiacich účtov je tiež rýchla dostupnosť k nasporeným peniazom, možnosť sporiť pravidelne, ale i nepravidelne podľa svojich možností.
Na Sporiacom účte Depozit majú klienti možnosť predčasného výberu bez sankcie raz za mesiac až do výšky 25 % zo zostatku z predchádzajúceho dňa. Dodržať sebadisciplínu pri pravidelnom sporení pomôže zriadenie trvalého príkazu už od 15 eur na svojom bežnom účte bez obmedzenia maximálnej výšky vkladu. Sporenie sa stane zvykom a budete stále pripravení do budúcnosti.
 
Ak Vám mesačne ostáva menšia či väčšia suma peňazí a neplánujete ju minúť skôr než o 6 rokov, využite stavebné sporenie. Vklady sa zhodnocujú atraktívnym úrokom až 1,8% p.a. a navyše k ročným vkladom získate aj štátnu prémiu vo výške 5%, najviac 66,39 eur. Môžete pritom ukladať ľubovoľnú čiastku a hoci nie je nutné sporiť každý mesiac, odporúčame tak robiť.
 
Fondy ponúkajú možnosť zhodnotiť peniaze lepšie ako na klasickom depozitnom produkte.  Jednoducho bez toho, aby ste denne museli sledovať finančné správy a výkyvy na trhoch. 
Využite skúsenosti v investovaní finančných prostriedkov a získate:
Investičný program ČSOB je určený na pravidelné investovanie finančných prostriedkov do fondov. Klient má na výber zo širokej škály  fondov s možnosťou zaujímavého zhodnotenia v dlhodobom horizonte, pričom počas investovania je kedykoľvek možná zmena typu fondu, resp. kombinácia fondov. Ponúka možnosť investovať kedykoľvek a v akejkoľvek výške, minimálne však 15 €. Tento typ investovania sa vyznačuje nielen vysokou flexibilitou, ale aj svojou rýchlou dostupnosťou prostriedkov, pretože dĺžka investičného programu je bez obmedzenia a je na rozhodnutí klienta, na aké dlhé obdobie plánuje ukladať finančné prostriedky, investovať a kedy chce finančné prostriedky vybrať.
 
Investovať rozumne a zabezpečiť seba a svojich blízkych je možné aj vďaka investičnému životnému poisteniu. Poistenie pomáha v ťažkých životných situáciách, či už ide o úrazy, choroby alebo ich následky. Tie sú často spájané s veľkými finančnými nárokmi.
Čo ste možno o investičnom poistení nevedeli:
V závislosti na potrebách si môžete vybrať z produktov pravidelne plateného investičného životného poistenia VARIO a INVEST MIX, ktoré sú určené pre dospelých klientov, alebo JUNIOR MIX a VARIO JUNIOR, ktoré sú zamerané na investovanie financií pre deti.
 
Produkty INVEST MIX a VARIO ponúkajú:
Produkt VARIO JUNIOR a JUNIOR MIX ponúka:
Ďalšie tlačové správy >>

source