viac k téme Rusko-Ukrajinský konflikt
Pôžička pre mamičky na materskej dovolenke je špecifickým úverom. Nejedná sa o samostatnú kategóriu, ale skôr o označenie takých pôžičiek, ktoré môžu získať ženy aj počas materskej dovolenky alebo na rodičovskom príspevku. Najčastejšie ide o nebankové pôžičky, ale za niektorých okolností je možné si požičať aj v banke.
V banke si nie je možné požičať vtedy, ak nemáte dostatočný príjem. To znamená, že ženy, ktoré sú odkázané len na materskú alebo na rodičovskú dávku od štátu, majú prístup k úverom oveľa ťažší. Ak by ste si chceli požičať v banke, musíte mať buď spoludlžníka alebo ručiteľa, ktorý bude  mať dostatočnú bonitu. Inou možnosťou je vybaviť si úver, napríklad povolené prečerpanie k účtu, na základe obratov z predošlej práce.
Toto je však najlepšie spraviť čo najskôr, čiže ešte pred materskou. Potom, keď už budete na materskej, budete mať v banke kontokorent, čo je veľmi dobrá železná rezerva. Druhou možnosťou je, ak žena na materskej podniká a má otvorenú živnosť. Po podaní daňového priznania už banka vie zohľadniť aj príjem zo živnosti.
V prípade nebankových úverov sú už možnosti o niečo širšie, aj keď nie až tak, ako v minulosti. Pred pár rokmi by si mohli ženy na MD požičať takmer akúkoľvek nebankovú pôžičku, nakoľko väčšina z nich sa dala získať aj na základe poberania materského alebo rodičovského príspevku alebo inej štátnej dávky.
Dnes túto možnosť poskytujú už len niektoré nebankové spoločnosti zamerané najmä na krátkodobé a malé pôžičky cez SMS alebo cez internet. Na rozdiel od minulosti sa však zúžil počet poskytovateľov takýchto pôžičiek. Ak máte spoludlžníka alebo ručiteľa, prípadne máte príjem aj z pracovnej činnosti, sú vaše možnosti oveľa širšie a môžete siahnuť aj po bežných nebankových spotrebiteľských úveroch.
V prípade, že máte spoludlžníka alebo ručiteľa, je možné si za istých okolností požičať aj v banke. To platí aj vtedy, pokiaľ popri materskej máte živnosť a pravidelné obraty či príjmy. Ak ste však odkázaní len na samotnú materskú dávku alebo rodičovský príspevok, vaše možnosti sú oveľa menšie a spočívajú najmä v malých nebankových pôžičkách.
Tu sú aktuálne podmienky a možnosti, ako získať pôžičku na materskej dovolenke:
Aj pre mamičky na materskej alebo pre ženy na rodičovskom príspevku sú dostupné krátkodobé mini pôžičky cez Pôžičkomat. Ide o bezúčelové pôžičky, ktoré sa vyplácajú bezhotovostne na účet a ich vybavenie je záležitosťou zväčša len niekoľkých minút. Výhodou je, že poskytovateľ neoveruje príjem, ale nejaký je potrebné mať kvôli splácaniu úveru.
Ak si chcete požičať cez Pôžičkomat, získate:
Ako SMS aj online pôžička sa dá získať aj pre mamičky na MD úver z CG Pôžička. V tomto prípade ide tiež o krátkodobú pôžičku, ktorú je možné použiť na čokoľvek. Pôžička sa dá vybaviť bez náhľadu a overovania registra dlžníkov, čo znamená, že si požičiate aj vtedy, ak ste v omeškaní so splácaním iných úverov. Poskytovateľ si neoveruje ani výšku príjmu.
Pôžička má tieto parametre:
Poštová banka ponúka dva druhy úverov. Prvým je povolené prečerpanie Rýchla rezerva, ktoré je možné zriadiť k bežnému účtu od 100 do 2.000 €. Druhým je spotrebný úver Dobrá pôžička, ktorý je bezúčelový a je možné ho získať aj na základe materskej alebo rodičovského príspevku. Pre ženy na MD však bude lepšie, ak budú mať aj spolužiadateľa.
Tu sú podmienky Dobrej pôžičky:

1. Požičajte si vždy iba vtedy, ak viete, že to budete môcť splatiť. Najväčší pozor si dajte na nebankové pôžičky, kde sa aj malý dlh môže zmeniť na veľký pri exekúcii.
2. Ak ste len sama, skúste si najprv požičať od niekoho zo svojho okolia. Vyzerá to na prvý pohľad nepríjemne, ale je to stále najvýhodnejšia a najlepšia možnosť.
3. Pokiaľ sa dá, skúste si zohnať spolužiadateľa a spoludlžníka a požičať si napríklad v banke, kde je to z hľadiska úroku aj celkového preplatenia pôžičky výhodnejšie.
4. Myslite na svojej financie ešte pred samotným materstvom a skúste si na základe príjmu z poslednej práce vybaviť napríklad kontokorent, ktorý je dobrou rezervou.
Pokiaľ sa rozhodujete, ktorý úver sa pre vás oplatí najviac, jediným optimálnym riešením je porovnanie pôžičiek. Nájdete ho aj u nás a môžete si prostredníctvom neho zistiť, aká pôžička sa hodí najlepšie pre váš účel. V prípade, že máte možnosť získať spolužiadateľa, spoludlžníka alebo ručiteľa, sú vaše možnosti ešte širšie. O konkrétnu pôžičku potom môžete jednoducho požiadať aj u nás cez internet!
Pôžička od 50 € do 7000 € na 7 dní až 42 mesiacov
VÚB Pôžička na čokoľvek (500 – 25 000 €)
Súhlasím s podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Na tejto stránke môžu byť umiestnené reklamné odkazy, alebo reklamné produkty.

source