viac k téme Rusko-Ukrajinský konflikt
Mali ste problém so splácaním svojich finančných záväzkov a dostali sa do úverových registrov alebo do registrov dlžníkov? Ak si chcete znova požičať, ste odkázaní už jedine na pôžičky bez nahliadnutia a overovania registra. Ide o špecifické nebankové pôžičky, nakoľko banky aj bežné veľké nebankové spoločnosti bez registra nepožičiavajú.
Najdostupnejšie úvery sú vo forme malých pôžičiek, ktoré sa obvykle vybavujú cez SMS alebo cez internet. Tieto pôžičky sú spravidla bezúčelové, čiže je možné ich získať na čokoľvek. Charakteristikou ide o krátkodobé pôžičky, kde sa maximálna doba splatnosti pohybuje rádovo v niekoľkých týždňoch.
Požičať si môžete tiež len menšiu sumu, obvykle nie viac ako niekoľko stoviek €. Akékoľvek väčšie pôžičky sú už poskytované len takými nebankovými spoločnosťami, ktoré bezpodmienečne vyžadujú overenie registra. Nie každý negatívny záznam v ňom však znamená automatické zamietnutie úveru, napríklad len menšie omeškanie v minulosti, ktoré ste okamžite napravili, vôbec nemusí znamenať stopku pre novú pôžičku.
V minulosti sa dali získať bez overovania registrov viaceré typy pôžičiek. Niektoré boli napríklad s možnosťou refinancovania starých dlhov, avšak bolo treba založiť nehnuteľnosť. Dobrým príkladom bola pôžička z Úver4you, ktorú mohol získať takmer každý. Oveľa častejšie ale boli úvery, kde nebolo potrebné žiadne ručenie.
Išlo o spotrebiteľské pôžičky na niekoľko tisíc € aj od viacerých väčších nebankových spoločností, ktoré bolo možné navyše získať aj bez preukazovania výšky príjmu. Dnes už je možné získať úvery bez registra naozaj len v prípade niektorých mini a malých krátkodobých úverov. Bežné spotrebiteľské nebankové pôžičky sú bez overovania registrov nedostupné a to isté platí aj o situácii, keď ste v exekučnom konaní.
Alternatívou k nebankovým pôžičkám môžu byť pôžičky od súkromníkov. Ide vlastne o úvery od ľudí, ktorí poskytujú peniaze na základe zmluvy o pôžičke. Tieto pôžičky sú medzi dvoma fyzickými osobami a uzatvárajú sa spravidla pred notárom. Väčšinou si žiaden súkromník, ktorí ide požičať inej súkromnej osobe, registre neoveruje.
To však so sebou nesie aj jedno riziko a to je ručenie. Pri takýchto pôžičkách sa uprednostňuje ručenie nehnuteľným majetkom, čo môže viesť veľmi rýchlo aj k zneužitiu. Pri menších pôžičkách síce je možné získať peniaze aj bez nehnuteľnosti, ale potom sa využíva zmenka. Súkromné pôžičky sú úplne neregulovanou oblasťou a tak je možné naraziť aj na príliš vysoké úroky, ktoré robia pôžičku extrémne nevýhodnou.
Na rozdiel od minulosti už nie sú úvery bez registrov také rozšírené. Je to dané najviac tým, že povinnosťou licencovaného nebankového poskytovateľa je dôsledne overiť vašu schopnosť pôžičku splácať, čo zahŕňa aj overenie úverovej histórie. Bez kontroly bankového registra aj nebankových registrov si tak dnes požičiate naozaj už len výnimočne.
Možnosti sú vlastne len dve – menej známe nebankové pôžičky alebo súkromné pôžičky:
Ako SMS pôžička a aj ako úver cez internet sa dá získať CG Pôžička. Ide o bezúčelovú pôžičku, ktorá sa dá schváliť aj bez náhľadu do registrov a aj bez potvrdenia výšky príjmu. Veľkou výhodou úveru je, že hoci ide o krátkodobú pôžičku, je možné si predĺžiť termín splatnosti o ďalších 15 dní v prípade potreby a to celkovo až trikrát.
Úver získate s týmito parametrami:
Nebankový poskytovateľ pôžičiek Plenkall ponúka úvery už od roku 2007. Výhodou je, že pri schválení pôžičky sa neoveruje register, nežiada potvrdenie o príjme a nie je potrebné ani zakladanie nehnuteľnosti. O pôžičku sa žiada online, pričom finančná hotovosť z pôžičky je prevedená na účet žiadateľa najneskôr do 48 hodín po podpísaní dokumentov.
Tu sú podmienky pôžičiek:
Pokiaľ ste nepochodili v žiadnej nebankovej spoločnosti, ostáva už len posledná možnosť a tým sú súkromné úvery. Ich výhodou je, že ponuka je pomerne veľká a nie je problém mať na účte peniaze aj do 24 hodín. Vždy si však dajte pozor na to, aby šlo o serióznu ponuku, čo znamená, že bude spísaná riadna zmluva o pôžičke podľa Občianskeho zákonníka.
Tu sú výhody takýchto pôžičiek:

1. Hoci sa dajú tieto pôžičky získať niekedy aj bez potvrdenia o príjme, nie sú vhodné pre nezamestnaných. Nesplácanie aj malého úveru môže priniesť veľký problém.
2. Ak sa dá, zvoľte si nielen pôžičky bez registra, ale aj bez ručenia. Ručenie nehnuteľnosťou je totiž príliš rizikové a mali by ste sa mu oblúkom vyhnúť.
3. Výhodné neznamená vždy najlepšie a už vôbec nie rýchle. Ak vám niekto požičia ihneď a bez otázok, s veľkou pravdepodobnosťou daný úver preplatíte až moc.
4. Bez registra si môžu požičať fyzické osoby aj podnikatelia. Vyhýbajte sa tomu, aby vás poskytovateľ tlačil do pôžičiek pre živnostníkov, keďže sú pre vás nevýhodnejšie.
Ak potrebujete menšiu nebankovú pôžičku, môžete vyskúšať náš online porovnávač nebankových úverov. Na jednom mieste nájdete všetky podmienky, parametre a limity. Ak by ste mali záujem, môžete dokonca požiadať o pôžičku, ktorá sa vám bude pozdávať. Jednoducho vyplníte nezáväznú online žiadosť o úver, odošlete ju a počkáte na schválenie pôžičky. Pohodlne, takmer ihneď a bez zbytočného papierovania!
Pôžička od 50 € do 7000 € na 7 dní až 42 mesiacov:

Súhlasím s podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Na tejto stránke môžu byť umiestnené reklamné odkazy, alebo reklamné produkty.

source