Spoločnosť Google pred dvomi rokmi spustila službu Play Pass, ktorou zacielila na náruživých hráčov mobilných hier. Za pravidelný mesačný poplatok získajú prístup k prémiovým titulom, v ktorých ich nebudú otravovať žiadne reklamy ani mikrotransakcie.
V službe Play Pass si hráči jednoducho vyberú akýkoľvek titul z ponuky a môžu sa pustiť do hrania bez obmedzení a ďalších poplatkov. Predplatený balíček neponúka len hry, ale aj rôzne aplikácie. Hry však tvoria primárny obsah.
Keď služba pred dvomi rokmi štartovala, v jej knižnici sa nachádzalo asi 350 hier. Dnes je ich viac ako 900. Google si druhé výročie Play Pass pripomína 10 hrami (presnejšie 9 hrami a 1 aplikáciou), ktoré patria medzi najobľúbenejšie, čo sa predplatenej ponuky týka.
Tieto hry sú v obchode Play dostupné štandardne, stiahnuť si ich teda môže každý, nielen predplatitelia služby Play Pass. Rozdiel je samozrejme v tom, že si ich musia kúpiť. Pre príležitostných hráčov ale môže byť lepšou voľbou jednorazový nákup vybranej kvalitnej hry, než pravidelne uhrádzať mesačný poplatok za stovky hier.
Rebríček 10 titulov vybraných Googlom nájdete nižšie aj s odkazom do obchodu Play. Stačí kliknúť na názov hry. Ak by sme mali z výberu odporučiť len jednu hru, asi by sme siahli po perfektnej vežičkovke Kingdom Rush.
Google Play Pass stojí na Slovensku 4,99 eur mesačne, respektíve 29,99 eur ročne. Obsah môže správca zdieľať s 5 členmi rodiny. Noví odberatelia môžu využiť bezplatné skúšobné obdobie (1 mesiac). Aktivácia služby prebieha cez Obchod Play. Stačí ťuknúť na profilový obrázok a vybrať „Play Pass“.
Aby sme boli spravodliví, Play Pass nie je jedinou predplatenou službou tohto druhu. Svoju má aj Apple, volá Apple Arcade a rovnako bola spustená pred 2 rokmi. Ponúka približne rovnaké výhody a taktiež stojí 4,99 eur mesačne.
V knižnici tejto služby nedávno pribudol titul Angry Birds Reloaded – modernizovaná verzia ikonickej hry s nahnevanými vtákmi z dielne štúdia Rovio.

Napíšte niečo a stlačte Enter pre spustenie hľadania. Stlačte Esc pre zrušeniel.

source