viac k téme Rusko-Ukrajinský konflikt
Slovenské zdravotníctvo držia nad vodou pracujúci, ktorí na zdravotné poistenie platia najviac a najmenej z neho čerpajú. V tlačovej správe to uviedla zdravotná poisťovňa Dôvera a vyčíslila, že z každých 100 eur celkového vyzbieraného zdravotného poistenia zaplatia pracujúci vyše 76 eur.
Zo zaplateného poistného čerpajú len zlomok. Väčšia časť poistného totiž plynie na zdravotnú starostlivosť o ľudí, ktorí nepracujú a poistné za nich platí štát. Z každej vyzbieranej stovky na štát pripadá len necelých 24 eur, pričom na zdravotnú starostlivosť o poistencov štátu odchádza až 76 percent z celého verejného zdravotného poistenia. „Solidarita pracujúcich s tými, ktorí pracovať a platiť zdravotné odvody nemôžu, je tak najmä v posledných rokoch extrémne silná,“ píše sa v tlačovej správe.
Ako skonštatoval generálny riaditeľ Dôvery Martin Kultan, len vďaka pracujúcim ľuďom dokáže slovenské zdravotníctvo ako-tak fungovať, otázne je, dokedy.
Súhlasím s podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Na tejto stránke môžu byť umiestnené reklamné odkazy, alebo reklamné produkty.

source