sobota, 3 júna, 2023
ÚvodEkonomikaPlatby zdravotných poisťovní pre pohotovosti sa zvýšia, vyžiada si to milióny eur...

Platby zdravotných poisťovní pre pohotovosti sa zvýšia, vyžiada si to milióny eur ročne

Platby zdravotných poisťovní pre ambulantné pohotovostné služby sa od júna tohto roka zvýšia. Týmto krokom chce ministerstvo zdravotníctva zabezpečiť primerané finančné krytie ekonomicky oprávnených nákladov u pohotovostí.

Vyplýva to z novely nariadenia vlády o výške úhrad zdravotnej poisťovne za poskytovanie zubno-lekárskej pohotovostnej služby a ambulantnej pohotovostnej služby, ktorú s pripomienkami schválila vláda.

Zvýšenie platieb pre ambulancie pohotovostných služieb si do konca tohto roka vyžiada 3,9 milióna eur a v rokoch 2024 až 2026 približne 4,4 milióna eur ročne. Tieto sumy sa podľa rezortu zdravotníctva v plnom rozsahu pokryjú z prostriedkov verejného zdravotného poistenia v rámci rozpočtu zdravotných poisťovní.

Sumy úhrad zdravotných poisťovní pre pohotovosti stúpnu vzhľadom na zvýšenie mzdového ohodnotenia sestier slúžiacich v ambulanciách pohotovostnej služby a v nadväznosti na infláciu.

Nariadením vlády sa zvýšia minimálne, maximálne a pevné úhrady pre pohotovostné ambulancie. Zvýšením týchto úhrad sa podľa rezortu zabezpečí primerané finančné krytie ekonomicky oprávnených nákladov pre ambulancie z prostriedkov verejného zdravotného poistenia.

source

RELATED ARTICLES

Most Popular