Spoločnosť Apple údajne začala posielať svojmu partnerovi Foxconn, ktorý zabezpečuje výrobu ich produktov, testovacie smartfóny iPhone so skladacím displejom. Čínska správa tvrdí, že ich vydanie je plánované na september 2022.

Testovanie vraj spočíva vo výbere technológie displeja medzi OLED a Micro-LED, pretože to bude rozhodujúce pri výrobe. Apple taktiež chce zistiť či je mechanizmus samotného skladania displeja dostatočne odolný a vydrží viac ako 100 000 zložení. Podobný test, uskutočňovaný pred sériovou výrobou notebookov, vraj vyžaduje otvorenie pántov 20 000 až 30 000 krát.
Správa, ktorá obsahuje tieto informácie zatiaľ neobsahuje žiaden konkrétny návrh, ako je samotné skladanie realizované, ani nenaznačuje dizajn, avšak dodávateľ displeja by mohla byť spoločnosť Samsung. Jon Prosser, ktorý sa venuje únikom takýchto informácii, tvrdí, že Apple pracuje na skladacom iPhone, ktorý bude disponovať dvomi spojenými displejmi a nie jedným, ako je to napr. pri momentálne predávanom Samsung Galaxy Fold.
Stále neexistujú oficiálne informácie a o vzniku skladacieho iPhonu sa hovorí už od roku 2016, Apple má však množstvo patentov, ktoré indikujú, že spoločnosť na niečom podobnom pracuje.
Zdroj: MacRumors, AppleInsider
TV programSleduj len to najlepšie,
čo ti telka ponúka
na TV programe

source